Dzisiaj rano zebrało się prezydium klubu Nowoczesnej. Podczas posiedzenia przyjęto uchwałę popierającą utworzenie wspólnego koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Pod dokumentem podpisały się trzy osoby - szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz członkowie prezydium klubu Marek Sowa i Paweł Kobyliński. Prezydium liczy siedem osób.

„Posłanki i posłowie klubu poselskiego Nowoczesna uznają, że wybory samorządowe zakończyły się sukcesem KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Wokół PO i Nowoczesnej udało się zbudować największy blok sił proeuropejskich i demokratycznych, który zatrzymał PiS w przejmowaniu polskiego samorządu”

– oceniono w uchwale.

„Dzisiaj możemy mieć satysfakcję, że dzięki wielkiemu wysiłkowi członków i sympatyków Nowoczesnej możemy być częścią Koalicji Obywatelskiej. Dlatego posłanki i posłowie klubu poselskiego Nowoczesna opowiadają się za kontynuowaniem współpracy w ramach KO także w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w wyborach do Sejmu i Senatu”

- wskazano.

„Wiemy, że Polacy oczekują od nas współpracy, postawy proeuropejskiej i alternatywy programowej i politycznej dla niszczących Polskę rządów PiS. Wiemy, że Polacy oczekują od nas wyraźnego sygnału, że współpraca w ramach wyborów samorządowych nie była tylko jednorazowym wydarzeniem. Dlatego jako posłanki i posłowie klubu poselskiego Nowoczesna opowiadamy się za powołaniem wspólnego koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska”

– napisano w dokumencie.

Jak wiadomo - przeciwko powołaniu wspólnego klubu była Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej. Jeszcze wczoraj mówiła, że wspólny klub Koalicji Obywatelskiej nie daje "żadnych plusów".