Powieszono psa na gałęzi. Trwają poszukiwania zwyrodnialca [+18]

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/Alexas_Fotos

  

Makabryczny widok ukazał się oczom aktywistów FMP projekt Mania Pomagania, którzy nieco wcześniej otrzymali alarmujący telefon. Niedaleko schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu na gałęzi został powieszony nieduży pies. "Mamy również wstępne wyniki sekcji i oględzin zwłok, które potwierdziły , że sunia została pobita i uduszona, do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w środę [28 listopada]" - informuje FMP projekt Mania Pomagania na Facebooku. Za wskazanie sprawcy powieszenia i pobicia zwierzęcia wyznaczono nagrodę

Telefon z informacją o powieszonym na własnej smyczy psie Fundacja Mam Pomysł projekt Mania Pomagania otrzymała w czwartek, 29 listopada. Aktywiści wraz z lekarzem weterynarii udali się we wskazane miejsce.

- Po przybyciu na miejsce wraz z lekarzem weterynarii Anną Redlicką czekali na nas już funkcjonariusze policji, którzy doprowadzili nas na miejsce. Idąc tam, nogi uginały nam się w kolanach, w końcu doszliśmy... widok łamiący mi serce na tysiąc kawałków... niewielka Sunia powieszona na własnej smyczy... dramat - czytamy na facebookowym profilu FMP projekt Mania Pomagania.

W zamieszczonym dzisiaj wpisie Fundacja publikuje wstrząsające zdjęcia:

Sekcja zwłok wykazała, że pies został wcześniej pobity. Trwają poszukiwania sprawcy - dla osoby, która przyczyni się do jego ustalenia, czeka nagroda w wysokości 2700 złotych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Facebook, radiowroclaw.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejna Polka została ministrem

Zdjęcie ilustracyjne / By Saeima - Baltijas Asamblejas 31.sesija Viļņā, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24604245

  

Jolanta Urbanowicz, litewska Polka, dzisiaj rozpoczęła pracę jako wiceminister oświaty, nauki i sportu Litwy. W jej gestii będzie kształcenie ogólne. Jest to kolejna osoba narodowości polskiej, która w tym kraju zajęła wysokie stanowisko resortowe.

We worek w litewskim Sejmie na ministrów zostało zaprzysiężonych dwoje Polaków, posłów Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin. Rita Tamaszuniene objęła resort spraw wewnętrznych, a Jarosław Narkiewicz – resort transportu.

Jak poinformowało dzisiaj w komunikacie Ministerstwo Oświaty, Nauki i Sportu Litwy, prof. dr Jolanta Urbanowicz na Uniwersytecie Wileńskim ukończyła studia z zakresu języka litewskiego i literatury, a także administrację na Uniwersytecie Michała Romera w Wilnie, gdzie też obroniła doktorat.

Urbanowicz pracowała przy przygotowywaniu zadań egzaminacyjnych i ich ocenie. Pracowała też w Polskim Narodowym Centrum Egzaminacyjnym na Litwie, w różnych placówkach oświatowych. Przed objęciem pracy w ministerstwie pełniła funkcję prodziekana Wydziału Administracji Publicznej Uniwersytetu Michała Romera i była społeczną doradczynią litewskiego ministra oświaty Algirdasa Monkevicziusa.

Nowa wiceminister jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie oświaty; odbyła staże w Holandii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Estonii, Polsce, w Parlamencie Europejskim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl