"Żółte kamizelki" nie odpuszczają. Rząd zawiesił podwyżkę cen paliw, ale protesty dalej trwają

protest "żółtych kamizelek" / Par Obier — Travail personnel, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74483210

  

Mimo że rząd Francji zawiesił na pół roku podwyżkę akcyzy na paliwo, protestujący w ramach ruchu "żółtych kamizelek" dzisiaj nadal okupowali wiele składów paliwa, w Marsylii doszło do starć młodzieży z policją. Blokadę składu paliwa zakończono w Breście.

Ustępstwa rządu nie skłoniły "żółtych kamizelek" do przerwania protestu, a zawieszenie podwyżek podatku przywódcy ruchu uznali za niewielkie ustępstwo.

- To pierwszy krok, ale my nie zadowolimy się okruchami

 - powiedział jeden z liderów ruchu Benjamin Cauchy.

Na południu Francji w pobliżu miasta Aubagne demonstranci zajęli na autostradzie punkt poboru opłat i przepuszczali samochody za darmo.

Wcześniej premier Francji Edouard Philippe ogłosił, że w związku z masowymi protestami rząd zawiesza planowaną od 1 stycznia podwyżkę akcyzy na paliwo. Ponadto zapewnił, że w czasie zimy nie będzie wzrostu cen gazu ani energii elektrycznej.

Decyzje gabinetu Philippe'a są pierwszą w ciągu 18 miesięcy rządów Macrona ewidentną zmianą planów.

We Francji trwają zapoczątkowane 17 listopada protesty oddolnego ruchu "żółtych kamizelek", który sprzeciwia się m.in. podwyżkom akcyzy na paliwa i wzrastającym kosztom utrzymania. Dochodzi do blokad dróg czy składów paliwa.

Ekonomiści ostrzegają, że protesty "żółtych kamizelek" mogą kosztować francuską gospodarkę nawet miliardy euro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uderzenie w nielegalny hazard w Chełmku. Nielegalne automaty do gry zabezpieczone

Automaty do gry / malopolska.policja.gov.pl

  

Oświęcimscy policjanci wspólnie z celnikami, przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Tym razem dwa lokale, w których działały hot spoty zlikwidowane zostały w Chełmku.

18 lutego 2019 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku oraz policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z oświęcimskiej komendy Policji współpracując z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przystąpili do likwidacji dwóch nowo ujawnionych przez miejscowych funkcjonariuszy punktów gdzie prowadzony był nielegalny hazard.

Po pokonaniu zewnętrznych zabezpieczeń śledczy przedostali się do wnętrza lokali. Same maszyny również posiadały zabezpieczenia. Były przymocowane metalowymi sztabami do ścian i podłogi. W tym przypadku funkcjonariusze sięgnęli po szlifierkę kątową przy pomocy której odcięli sztaby, a następnie zarekwirowali maszyny. Automaty zostały przewiezione do Urzędu Celno-Skarbowego, a ich wartość szacowana jest na ponad 40 tysięcy złotych.

Zgodnie z Ustawą o grach hazardowych, właścicielowi automatów grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl