Bunt przeciwko elitom?

  

Masowe protesty Francuzów przeciwko zapowiadanym podwyżkom cen paliwa błyskawicznie rozszerzyły się na inne państwa Europy. Mieszkańcy Belgii, Holandii czy Niemiec wyszli w żółtych kamizelkach tak jak Francuzi na ulice, protestując nie tylko przeciwko podwyżkom. Domagają się wręcz podania się swoich rządów do dymisji.

W Niemczech protestujący zażądali rezygnacji Angeli Merkel oraz odwołania wprowadzanego w życie paktu migracyjnego ONZ, który ma być ratyfikowany w grudniu. Ludzie mają już dość rządów, które nie słuchają swoich obywateli, a coraz wyższe koszty życia przerzucają na najbiedniejszych. Jak na razie nie udaje się rządzącym przejąć ruchu tzw. żółtych kamizelek, ponieważ jego przedstawiciele nawet nie chcą rozmawiać z przedstawicielami rządu. Francuski premier Édouard Philippe miał w piątek przyjąć delegację „żółtych kamizelek”, jednak na spotkanie z premierem przyszły tylko dwie osoby, które po paru minutach wyszły tylnymi drzwiami. Warto teraz przypomnieć obraźliwe dla nas słowa Emmanuela Macrona, które wypowiedział na konferencji Globsec w Bratysławie, że w Polsce i na Węgrzech rządzą szalone umysły, które okłamują własne narody.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts