Misiło nawołuje do zjednoczenia opozycji

Piotr Misiło / youtube.com/print screen

  

Tylko wspólny klub sejmowy pod szyldem Koalicji Obywatelskiej ze wszystkimi partiami opozycyjnymi może doprowadzić do wygranej z Prawem i Sprawiedliwością - uważa poseł Piotr Misiło. Ten sam, który został w ubiegłym tygodniu został usunięty z Nowoczesnej.

"Już od ponad roku mówiłem, że tylko wspólna duża koalicja wszystkich ugrupowań opozycyjnych może doprowadzić do tego, że wygramy z PiS"

- powiedział Misiło dziś dziennikarzom w Szczecinie. Dodał, że kilka miesięcy temu prosił koleżanki i kolegów, "abyśmy pomyśleli o stworzeniu wspólnego klubu poselskiego pod nazwą Koalicja Obywatelska".

"Polacy w ostatnich wyborach samorządowych zaufali Koalicji Obywatelskiej" - zauważył poseł.

"Koalicja Obywatelska (a w niej) silna, podmiotowa Nowoczesna, ale w Sejmie jeden wspólny klub; bardzo wyraźne, jednolite stanowiska, które będą w kontrze do PiS zarówno te programowe, ale też i te światopoglądowe"

- podkreślił.

Jak zauważył, w Nowoczesnej wielokrotnie był problem z dyscypliną podczas głosowań w Sejmie. "Silny, wspólny klub może zapewnić nam sukces. Będę apelował o to, abyśmy pod szyldem Koalicji Obywatelskiej mogli ten klub mieć jak najszybciej. Mam nadzieję też, że częścią tego klubu poselskiego będę mógł niebawem być" - dodał Misiło.

Pytany o swoją polityczną przyszłość Misiło odpowiedział, że "z tym jeszcze chwilę zaczeka".

"Polityka nie lubi nerwowych i szybkich ruchów, więc myślę, że za kilka tygodni albo w najbliższych dniach poinformuję państwa o swojej decyzji w tym zakresie"

- zadeklarował.

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer pytana w radiowej Trójce o możliwość powstania wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej wyraziła przekonanie, że w obecnej formule Nowoczesna funkcjonuje lepiej. Według niej, wspólny klub "nie daje żadnych plusów".

Szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz oświadczyła wczoraj, że jest zwolenniczką powstania wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej. Oceniła, że połączenie klubów: PO i Nowoczesnej, dałoby wyborcom jasny sygnał, że KO to twardy polityczny byt, który jest w stanie pokonać PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Na paczce papierosów było zdjęcie... jego amputowanej nogi

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Osiadły w Metzu we wschodniej Francji Albańczyk rozpoznał na opakowaniu tytoniu zdjęcie swojej... amputowanej nogi, umieszczone jako ostrzeżenie przed nikotynizmem i szkodliwością palenia. 60-latek przeszedł amputację po obrażeniach w strzelaninie.

Zdjęcie charakterystycznych blizn po dokonanej w 1997 roku amputacji nogi na wysokości uda umieszczono na paczce tytoniu do samodzielnego skręcania papierosów w charakterze ostrzeżenia bez zgody Albańczyka.

"To nie jest kwestia pieniędzy. Szukamy drogi jaką zdjęcie trafiło na opakowanie. Głęboko rani to godność mojego klienta"

- powiedział adwokat Albańczyka Antoine Fittante.

Zdjęcie miało zostać zrobione podczas konsultacji medycznej w centrum ortopedycznym, w którym Albańczyk usiłował załatwić sobie protezę. Ale nigdy nie wyraził zgody na jego wykorzystanie.

Według mediów w Lotaryngii rozpoznał je syn, kiedy rok temu nabył w Luksemburgu tytoń do skręcania. Przywiózł opakowanie do domu. Cała rodzina jest przekonana, że na ostrzegawczej fotografii widać blizny ojca.

Fittante napisał do szpitala, żeby sprawdzić, jak doszło do udostępnienia zdjęcia obrażeń pacjenta. Kontaktuje się również z Komisją Europejską, ponieważ to ona nakazała umieszczanie tego typu ostrzeżeń na opakowaniach wyrobów tytoniowych w całej Unii Europejskiej.

Według adwokata zwykle wyciąga się zdjęcia z baz danych, które są weryfikowane i publikacja następuje za zgodą przedstawionych na nich osób.

O podobnej sprawie niecałe dwa tygodnie temu pisała włoska prasa. 100 mln euro odszkodowania domaga się mieszkaniec Włoch, który znalazł na paczkach papierosów zdjęcie zmarłej przed laty żony, zrobione gdy leżała zaintubowana w szpitalu.

Adwokat Włocha złożył pozew przeciwko wielkiemu koncernowi tytoniowemu, domagając się zadośćuczynienia, na co producent papierosów odpowiedział, że zdjęcia pochodzą ze zbiorów utworzonych na mocy europejskich i krajowych przepisów, a koncern "nie ma żadnej swobody działania" w ich wyborze. Koncern zasugerował wtedy zwrócenie się do Komisji Europejskiej bądź włoskiego resortu zdrowia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl