II Koszaliński Kongres Kultury – od piątku

/ koszalin.pl

  

Wykłady, prezentacje, wystawy i spotkania z artystami znalazły się w programie dwudniowego II Koszalińskiego Kongresu Kultury, który rozpocznie się w piątek. Jego elementem będzie podpisanie Samorządowej Karty dla Kultury – powiedział prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

II Koszaliński Kongres Kultury potrwa do soboty. Miejscem wydarzenia będzie Centrum Kultury 105.

Jak poinformował na konferencji prasowej Jedliński, wykład inauguracyjny wygłosi krytyk filmowy, publicysta Tomasz Raczek. Po nim na scenie wystąpi olsztyński duet Romantycy Lekkich Obyczajów, których utwory są połączeniem folku, rocka, piosenki kabaretowej i popu.

„Ciekawym elementem Kongresu będzie podpisanie Samorządowej Karty dla Kultury, czyli zbioru zasad współpracy w dziedzinie kultury miasta ze stowarzyszeniami, fundacjami działającymi w kulturze z animatorami kultury”

– powiedział Jedliński.

Tym samym w sobotę, jak dodał zastępca prezydenta Koszalina Przemysław Krzyżanowski, Koszalin dołączy do blisko 20 miast, które taką kartę dla kultury przyjęły już wcześniej.

Podczas II Koszalińskiego Kongresu Kultury niektóre w wydarzeń odbywać się będą równolegle. Uczestnicy w sobotnie przedpołudnie będą mieć do wyboru np. udział w wykładzie prezes Fundacji „Impact” z Warszawy lub spotkanie z koszalińskim artystą rzeźbiarzem Zygmuntem Wujkiem. Natomiast pod hasłem „Edu-akcja” będą odbywały się spotkania z młodymi artystami m.in. ze Stowarzyszenia „Na Przykład”, inicjatorkami „Odjazdowej Sztuki”, raperem Przemysławem Majewskim czy zespołem „Pampeluna”.

Do środy trwa elektroniczna rejestracja zainteresowanych uczestnictwem w II Koszalińskim Kongresie Kultury.

Przygotowująca II Koszaliński Kongres Kultury Dorota Pawłowska dodała, że Kongres to także dwudniowe warsztaty dla animatorów i osób, które zajmują się kulturą w Koszalinie. Lista 30 uczestników jest zamknięta.

Kongresowi towarzyszyć będą dwie wystawy, w tym jedna z inicjatywy Rady Kobiet, przedstawiająca fotografie koszalinianek, ambasadorek Koszalina w Polsce.

I Koszaliński Kongres Kultury odbył się dwa lata temu z inicjatywy miejskiej rady kultury i komisji kultury. To za jego sprawą w czerwcu ubiegłego roku został przyjęty w Koszalinie „Program rozwoju kultury dla miasta Koszalina”. I KKK został nagrodzony na III Forum „Made in Koszalin” w kategorii „kultura i design”. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Ambasador USA w Polsce utarła nosa Tuskowi! O co poszło? Mosbacher postanowiła mu coś wyjaśnić

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Georgette Mosbacher w reakcji na słowa Donalda Tuska postanowiła udzielić mu przyspieszonej lekcji historii, geopolityki i dyplomacji w jednym. Wcześniej Tusk ostro krytykował działania polskiego rządu ws. konferencji bliskowschodniej.

Na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher napisała, że „konferencja bliskowschodnia była wspólnym przedsięwzięciem na rzecz społeczności międzynarodowej”. Podkreśliła też, że było to wydarzenie historyczne, a do swojego wpisu dołączyła hasztag, oznaczając w nim szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

„#WarsawSummit był wspólnym przedsięwzięciem na rzecz społeczności międzynarodowej. Polska powinna być doceniona za zgromadzenie przedstawicieli krajów z całego świata, którzy rozmawiali o promowaniu pokoju i bezpieczeństwa #BliskiWschod. To było historyczne wydarzenie #DonaldTusk”.
- napisała Mosbacher.

Wpis ambasador USA w Polsce to reakcja na słowa Donalda Tuska, który pytany w środę w TVN 24 o rezultaty ubiegłotygodniowej konferencji bliskowschodniej w Warszawie, ostro zaatakował polski rząd.

Nie wiem, jaka była intencja polskiego rządu, że zdecydował się tę usługę dla Waszyngtonu w Warszawie zrealizować. Usługę, tak, co do tego nie ma wątpliwości, interesu Polski tutaj nie widzę, może poza tym, że liczono na jakieś względy u prezydenta Trumpa w związku z tą usługą.
- mówił Tusk.

W organizowanej w dniach 13-14 lutego konferencji poświęconej sprawom pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie wzięli udział przedstawiciele ok. 60 krajów. Do Warszawy przyjechali m.in. wiceprezydent USA Mike Pence, sekretarz stanu Mike Pompeo, premier Izraela Benjamin Netanjahu, szefowie dyplomacji Wielkiej Brytanii, Włoch, Węgier, a także kilku krajów arabskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl