Gotowi na misję w Kosowie

Podczas uroczystej zbiórki żołnierzy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych (CPdMZ) w Kielcach komendant płk Paweł Chabielski pożegnał żołnierzy XXXIX. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR, który będzie realizował zadania na terenie Kosowa.

mat. CPdMZ / http://cpdmz.wp.mil.pl/pl/2_1299.html

Oficerem starszym został mjr Albert Rosiński, który jest bardzo doświadczonym żołnierzem z zakresu współpracy cywilno-wojskowej, a teraz będzie mógł dzielić się swoją wiedzą, wspierając mieszkańców Republiki Kosowa - czytamy na portalu.

Komendant CPdMZ wyraził słowa uznania dla dowódcy zespołu łącznikowo-monitorującego mjr. Marcina Ożdżyńskiego, który przez ostatni czas przygotowywał żołnierzy do wyjazdu w rejon misji.

Jesteście ambasadorami nie tylko naszej jednostki, ale także Sił Zbrojnych RP. Wierzę, że wasze przygotowanie i zaangażowanie w realizację zadań przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Kosowa

– dodał płk Paweł Chabielski.

Swoje podziękowanie za umożliwienie szkolenia i okazane wsparcie wyraził mjr Marcin Ożdżyński, po czym zameldował o gotowości kolejnej zmiany do wyjazdu w rejon Republiki Kosowa.

 

Źródło: CPdMZ

#Kielce #PKW Kosowo #pożegnanie żołnierzy #armia

iggys
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo