Rosja koncentruje wojska przy granicy z Ukrainą

Rosja zwiększyła w ostatnim czasie koncentrację wojsk i sprzętu przy granicy z Ukrainą, co może świadczyć o przygotowaniach do działań ofensywnych – oświadczył szef ukraińskiego sztabu generalnego Wiktor Mużenko.

flickr.com

Charakter dyslokacji sił wskazuje, że w szybkim tempie mogą być sformowane ugrupowania ofensywne i że ich celem jest Ukraina. Dlatego rozpatrujemy nie tylko jeden kierunek, obwody ługański i doniecki, lecz również północno-wschodnią, wschodnią oraz południową granicę Ukrainy – powiedział wojskowy w nadanym w poniedziałek wieczorem politycznym talk-show stacji telewizyjnej ICTV.

Mużenko oświadczył również, że po przeprowadzonych we wrześniu manewrach pk. Wostok-2018 Rosja przerzuciła ze swoich wschodnich regionów na granicę z Ukrainą 300 czołgów T-62. Moskwa także formuje dwie dywizje, składające się z dwóch pułków pancernych i dwóch pułków wojsk zmotoryzowanych.

Szef ukraińskiego sztabu poinformował jednocześnie, że Rosja podwoiła liczbę okrętów w akwenie Morza Azowskiego.

Rosja pokazuje gotowość do zwiększania tego zgrupowania wojskowego w maksymalnie krótkim czasie. Jest to poważna sytuacja, na którą musimy reagować – zaznaczył Mużenko.

 

 

 Źródło: Centrum Prasowe PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #Rosja #agresja #koncentracja wojsk

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo