NATO porozmawia o sytuacji na Morzu Azowskim

Sytuacja na Morzu Azowskim będzie jednym z tematów rozpoczynającego się jutro dwudniowego spotkania ministrów spraw zagranicznych państw NATO, w którym weźmie udział szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz.

twitter.com/nato

Z komunikatu polskiego resortu dyplomacji wynika, że incydent na Morzu Azowskim i kwestie z nim związane, znajdą się wśród tematów poruszanych podczas pierwszego dnia jesiennej sesji ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Według zapowiedzi jutro szefowie MSZ omówią też "stan bezpieczeństwa transatlantyckiego i zaangażowanie NATO na Południu".

W drugim dniu spotkania ministrowie rozmawiać będą z kolei o sytuacji na Bałkanach Zachodnich i w Afganistanie - podało MSZ.

Według wcześniejszych informacji jednym z głównych tematów spotkania szefów dyplomacji ma być również traktat o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu (INF). Jutro ministrowie państw NATO mają spotkać się ze swoimi odpowiednikami z: Ukrainy - Pawłem Klimkinem i Gruzji - Dawitem Zalkalianim

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#NATO #MSZ #Jacek Czaputowicz

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo