Tę kadrę dobrze pamięta prezes Boniek. W 2002 roku udzielili nam lekcji futbolu

Znaczek pocztowy na Łotwie wydany z okazji awansu na Euro 2004 / By This work has been released into the public domain by its author, Philaweb. This applies worldwide.In some countries this may not be legally possible; if so:Philaweb grants anyone the right to use this work for any purpose, without any conditions,

  

Dziewięć wygranych oraz po dwa remisy i porażki to bilans piłkarskiej reprezentacji Polski z Łotwą, jednym z rywali w kwalifikacjach mistrzostw Europy 2020. W szczególny sposób Łotyszy pamięta obecny prezes PZPN Zbigniew Boniek. Kiedy był selekcjonerem kadry, to właśnie ta reprezentacja

Ostatni mecz obu drużyn odbył się w maju 2012, kiedy polska drużyna, prowadzona wówczas przez trenera Franciszka Smudę, przygotowywała się do Mistrzostw Europy, których była współgospodarzem. W Klagenfurcie biało-czerwoni zwyciężyli 1:0.

Historia wzajemnych potyczek sięga 26 października 1930 roku, kiedy w Warszawie Polacy wygrali 6:0. Przed drugą wojną światową odbyło się osiem pojedynków obu jedenastek.

Z trzech rozegranych w tym stuleciu polscy kibice najczęściej wspominają niespodziewaną porażkę 0:1 w październiku 2002 roku w Warszawie drużyny Zbigniewa Bońka, obecnego prezesa PZPN, w kwalifikacjach Euro 2004. Ostatecznie na turniej finałowy do Portugalii pojechali rywale i był to ich jedyny występ w imprezie mistrzowskiej rangi.

Dotychczasowe spotkania Polska - Łotwa:  

26.10.1930, Warszawa: Polska - Łotwa         6:0
05.07.1931, Ryga: Łotwa - Polska             0:5
02.10.1932, Warszawa: Polska - Łotwa         2:1
14.10.1934, Ryga: Łotwa - Polska             2:6
15.09.1935, Łódź: Polska - Łotwa             3:3
06.09.1936, Ryga: Łotwa - Polska             3:3
10.10.1937, Katowice: Polska - Łotwa         2:1
25.09.1938, Ryga: Łotwa - Polska             2:1
18.11.1992, Iława: Polska - Łotwa            1:0
17.02.1997, Paralimni (Cypr): Polska - Łotwa 3:2
12.10.2002, Warszawa: Polska - Łotwa         0:1 el. ME  
06.09.2003, Ryga: Łotwa - Polska             0:2 el. ME
22.05.2012, Klagenfurt: Polska - Łotwa       1:0
bilans: 13 meczów; 9 zwycięstw Polski - 2 remisy - 2 porażki, bramki: 35-15

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Broniarz: zawieszamy strajk. Nauczyciele: to zdrada! I pytają o stracone pieniądze. WIDEO

/ PrtSc/ Twitter

  

Choć szef ZNP oświadczył dziś, że nauczyciele zawieszają swój protest, okazało się, że decyzja nie została przedyskutowana... z uczestnikami strajku. "Jestem zawiedziona, a jako grono pedagogiczne czujemy się zdradzeni do tego stopnia, że jestem gotowa rzucić legitymację ZNP. Nauczyciele stracili 3-tygodniowy dochód i pan Broniarz, jednym zdaniem, przekreśla cały nasz trud" - mówi zdesperowana nauczycielka.

Od soboty 27 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy - poinformował dzisiaj przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

Panie premierze Mateuszu Morawiecki, dajemy panu czas do września, czekamy na konkretne rozwiązania

- zwrócił się Broniarz do szefa rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/269067-bdquobroniarz-do-dymisjirdquo-nauczyciele-sie-wsciekli-nikt-nie-rozmawial-z-nimi-o-zawieszeniu-strajku]

Co ciekawe, okazuje się, że nauczyciele sami również dowiedzieli się o przerwaniu strajku z briefingu prasowego Broniarza. 

Jesteśmy w szoku, ale skoro strajkowaliśmy pod sztandarem ZNP, musimy dostosować się do decyzji władz związku

- powiedzieli poznańscy nauczyciele, zrzeszeni w Międzyszkolnym Komitecie Strajkowym. [polecam:https://niezalezna.pl/269065-to-o-broniarzu-malowal-na-twarzy-barwy-wojenne-po-czym-de-facto-podkulil-ogon]

A głosy niezadowolenia nie milkną. W sieci pojawił się film z konferencji prasowej, na której członek ZNP z Poznania, nauczycielka, deklaruje gotowość do... rzucenia legitymacją związku.

Jestem zawiedziona, czujemy się zdradzeni, do tego stopnia, że jestem gotowa rzucić legitymację ZNP. Nauczyciele stracili 3-tygodniowy dochód, i pan Broniarz, jednym zdaniem, przekreśla cały nasz trud. Nie zgadzamy się, strajkujemy dalej!

- mówi.

Zobaczcie sami:

Prezydium Zarządu Krajowego Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność-Oświata" podjęło w czwartek wieczorem decyzję o zawieszeniu strajku nauczycieli w sobotę 27 kwietnia.

Wolny Związek Zawodowy "Solidarność - Oświata" jest organizacją członkowską Forum Związków Zawodowych. Prezydium zarządu związku podjęło taką decyzję podczas wieczornego posiedzenia w Bydgoszczy.

"Nie chcemy rozbijać jedności związków. Prowadzenie strajku ogólnopolskiego jako jeden jedyny związek - nie ma sensu. Trzeba przemyśleć strategię działania. Strajk nie jest zakończony, a zawieszony"

- powiedział przewodniczący WZZ Sławomir Wittkowicz.


Od 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności. W środę przed posiedzeniem Rady Ministrów premier Morawiecki zapowiedział nowelizację ustawy Prawo oświatowe. Przewiduje ona, że w szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do matury, prawo takie będzie przysługiwać dyrektorowi szkoły, a w szczególnych przypadkach – organowi prowadzącemu, który wyznaczy nauczyciela do klasyfikacji uczniów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl