„Naszym zawodnikom i całej drużynie należy się szacunek za wysiłek i wykonaną pracę zespołową. Jestem z nich dumny. To okienko nie było łatwe, ale byliśmy bardzo skoncentrowani i odnieśliśmy dwa ważne zwycięstwa. W meczach z Holandią i Włochami nie tylko bardzo dobrze broniliśmy, ale graliśmy także efektywnie w ataku. Mamy świetną pozycję wyjściową i nie chcemy zaprzepaścić tego dorobku.”

 - powiedział po meczu z Włochami trener naszej reprezentacji Mike Taylor.

Koszykarze również byli w dobrych nastrojach. Maciej Lampe podkreśla, że nasza kadra może grać jeszcze lepiej, co dobrze wróży na przyszłość.

„Wydaje mi się, że możemy grać jeszcze lepiej, ale jesteśmy szczęśliwi z ostatnich wyników. Bardzo dobrze zaczęliśmy mecz w Holandii, potem zdarzyło się parę strat, ale szybko właściwie zareagowaliśmy. Dzisiaj też kontrolowaliśmy całe spotkanie. Uważam, że stać nas na jeszcze więcej i mam nadzieję, że pokażemy to w przyszłości”

– zadeklarował.

Z kolei Michał Sokołowski podkreślił dobre nastroje w drużynie. Zapowiedział też, że Polacy chcą wygrać dwa nadchodzące mecze.

"Nastroje w drużynie na pewno są dobre. Jesteśmy o krok od awansu do mistrzostw świata, ale nie możemy poprzestać na dotychczasowych osiągnięciach. Mamy jeszcze dwa mecze i chcemy je wygrać"

– zakończył.

Polacy zajmują trzecie miejsce w tabeli, a do końca eliminacji pozostały im spotkania z Chorwacją - wyjazdowe i Holandią przed własną publicznością.