Legendarny opozycjonista "zawiesza stosunki z TVP". Chodzi o Cejrowskiego

Krzysztof Wyszkowski oświadczył, że "zawiesza stosunki z TVP". Wszystko przez Wojciecha Cejrowskiego, który był stałym gościem "Minęła 20", ale stacja postanowiła zrezygnować z jego udziału w programie. Opozycjonista z czasów PRL zaznacza, że sprzeciwia się cenzurze w Telewizji Polskiej.

Krzysztof Wyszkowski
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wojciech Cejrowski znika z anteny telewizji publicznej. Podróżnik nie będzie gościł w "Minęła 20" co najmniej do końca roku, o czym poinformował w ubiegłym tygodniu.

Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, oświadczył, że Telewizja Polska nie zrywa współpracy z Wojciechem Cejrowskim, a tymczasowo ją zawiesza.

- TVP nie zerwała umowy z Wojciechem Cejrowskim. Jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą. Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję

- napisał na Twitterze szef TAI.

Krzysztof Wyszkowski uważa jednak, że jest to forma cenzury. W związku z tym zdecydował nie przyjmować zaproszeń TVP w najbliższym czasie.

Cejrowski nie miał racji, ale protestuję przeciw bezprawnemu odnowieniu przez prezesa TVP instytucji cenzorskiego "zapisu na osobę". Do czasu odwołania zapisu zawieszam swoje stosunki z TVP

- napisał opozycjonista z czasów PRL na Twitterze.

 

Źródło: niezalezna.pl,

#Krzysztof Wyszkowski #TVP #Wojciech Cejrowski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo