Skandal w elitarnej jednostce Bundeswehry! Hajlowanie, przemoc, gwałty...

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/12019

  

Niemiecka prokuratura prowadzi dochodzenie przeciwko przynajmniej sześciu żołnierzom elitarnej jednostki Bundeswehry KSK. Podpułkownik został obciążony karą finansową za hajlowanie, w innych przypadkach dopuszczano się przemocy, a nawet znęcania się. Mowa jest również o wykorzystywaniu seksualnym nieletnich.

Jak wynika z odpowiedzi rządu na interpelację posłanki partii Lewica Martiny Renner prokuratura zajmuje się sprawami przynajmniej sześciu żołnierzy i podpułkownika elitarnej jednostki niemieckiej armii KSK.

Sąd administracyjny Böblingen wydał w listopadzie orzeczenie, skazujące jednego z żołnierzy za wielokrotne hajlowanie. Zarzucono mu użycie znaków organizacji niezgodnej z Konstytucją.

W innym przypadku sprawa dotyczy gwałtu, a w kolejnym - znęcania się nad podwładną. 

Mowa jest także o  seksualnym wykorzystaniu dzieci oraz posiadaniu czasopism pornograficznych z udziałem młodzieży

- podaje "Deutche Welle".

Innym żołnierzom zarzucono zakłócenie spokoju publicznego oraz uszkodzenie ciała, a także oszustwa w rozliczeniu.

Wobec dwóch innych mundurowych prowadzono śledztwo w sprawie hajlowania. Nie ma w tych sprawach jeszcze decyzji sądu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ten, to już naprawdę nieźle odleciał! Sikorski chce ślubowania... lojalności unijnym instytucjom

Radosław Sikorski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ślubowanie unijnym instytucjom? Taki pomysł ma na siebie i ewentualnych przyszłych "eurokolegów" Radosław Sikorski. - Zanim nowi europosłowie zabiorą głos powinni, tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować – przekonywał. „Czy ma znać też hymn niemiecki?” – dopytują się internauci.

Radosław Sikorski wziął udział w debacie z liderami list Koalicji Europejskiej, które odbyło się w Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy.

- Państwo podczas kampanii poruszacie bardzo dużo tematów - smog, gospodarka, niepełnosprawni, kobiety, euro. Czemu poświęcicie swoje pierwsze wystąpienie na forum Parlamentu Europejskiego? – zapytano polityków.

[polecam:https://niezalezna.pl/271581-chwila-szczerosci-w-wykonaniu-boniego-ciekawe-czy-juz-rozumie-co-przypadkiem-zdradzil]

 

- W kluczowym polskim interesie narodowym jest to, aby Unia Europejska w ogóle przetrwała. I zanim nowi europosłowie zabiorą głos, powinni tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować. Bo tam się wybierają ludzie, którzy deklarują uczciwie, zawczasu, że idą do Unii po to, żeby ją od środka zniszczyć

- stwierdził Sikorski.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl