Wyczyn Piotra Żyły jest tym większy, że po pierwszej serii zajmował on dopiero dziesiąte miejsce. Kapitalny skok w drugiej serii sprawił, że stopniowo przesuwał się w górę, aż skończył na miejscu trzecim. Było to drugie podium Żyły w Rosji - wczoraj zajął on drugie miejsce.

Japończyk Kobayashi triumfował bezapelacyjnie, z przewagą 13,9 pkt nad Forfangiem. Żyła, który po pierwszej serii był dopiero dziesiąty, w drugiej serii oddał fantastyczny skok (133 m), zapewniając sobie siódme miejsce na podium w karierze.

Zadowolony może być także Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski jeszcze nigdy nie był tak wysoko w mieście na Uralu. W drugiej serii poprawił się również Dawid Kubacki, przesuwając się z 22. na 11. lokatę. Stefan Hula i Maciej Kot nie awansowali do drugiej serii, zajmując miejsca 35. i 41. Kwalifikacji nie przeszedł Jakub Wolny.

W pierwszej serii Żyła skoczył 126 metrów, w drugiej uzyskał 133 metry. Dwa równe skoki - na odległość 129,5 metra oddał Kamil Stoch. Z kolei Dawid Kubacki uzyskał 126 i 127 metrów. Po 117,5 metra skoczyli Stefan Hula i Maciej Kot.