Putin ostrzy kły na Bałtyk? "Tak jak kiedyś był morzem szwedzkim, tak może być rosyjskim"

Zdjęcie ilustracyjne / By Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71213032

  

- Jeśli most Kerczeński jest broniony przez rosyjskie siły, to i w przypadku Nord Stream 2 Rosja też może pilnować swojej inwestycji i doprowadzać do obecności wojsk na Bałtyku. Tak jak kiedyś Bałtyk był morzem szwedzkim, tak teraz może być rosyjskim - powiedział w "Politycznej kawie" Tomasza Sakiewicza Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych.

Sprawa agresji Rosji w Cieśninie Kerczeńskiej była głównym tematem rozmowy Tomasza Sakiewicza z byłym szefem MSZ, Witoldem Waszczykowskim. Zdaniem byłego szefa polskiej dyplomacji, czas rosyjskiego ataku nie był przypadkowy.

- Odkąd rozpoczęła się agresja Rosji na Ukrainę w 2014 roku było wiadomo, że będzie dalszy atak, było tylko pytanie kiedy. Teraz jest problem wewnątrz Unii, Europa jest zainteresowana sobą, jest brexit, tracimy drugą gospodarkę Unii. Plan Putina jest jasny - chce doprowadzić do destabilizacji Ukrainy, następnie przez destabilizację wewnętrzną może doprowadzić do zmęczenia ludzi i do takiego "antymajdanu", przewrotu w kierunku władz rosyjskich, które ponownie zwasalizują Ukrainę - stwierdził.Waszczykowski.

Rosjanie mogą prowadzić do zmęczenia społeczeństwa. Teraz Morze Azowskie, dzielone wcześniej między Ukrainę i Rosję, zostało anektowane. Jeśli most Kerczeński jest broniony przez rosyjskie siły, to i w przypadku Nord Stream 2 Rosja też może pilnować swojej inwestycji i doprowadzać do obecności wojsk na Bałtyku. Tak jak kiedyś Bałtyk był morzem szwedzkim, tak teraz może być rosyjskim

- kontynuował były minister spraw zagranicznych.

Witold Waszczykowski zastrzegł, że Rosja nigdy nie będzie patrzeć na Polskę jak na partnera.

- W małej grupie Polaków jest taki mit, że gdybyśmy żyli dobrze z Rosją, bylibyśmy krajem mlekiem i miodem płynącym. To mit. Rosja nie uzna nas nigdy za kraj któremu można dawać benefity – powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turczynowicz-Kieryłło oczekuje na gest ze strony Kidawy-Błońskiej. Co zrobi kandydatka KO?

/ Twitter.com/Jolanta Turczynowicz-Kieryłło (@mecenasJTK)

  

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło wyraziła oczekiwanie, że kandydatka Koalicji Obywatelskiej, Małgorzata Kidawa-Błońska potępi "Gazetę Wyborczą" za "promocję przemocy wobec kobiet". Sprawa dotyczy zajścia, do którego doszło w 2018 r. w Milanówku.

Dzisiaj "GW" przytoczyła relację mieszkańca mazowieckiego miasta o pokąsaniu go przez Turczynowicz-Kieryłło przed wyborami samorządowymi w 2018 r. Szefowa kampanii Dudy argumentuje, że została zaatakowana, broniła siebie i syna.

- Oczekuję od M. Kidawy-Błońskiej, że potępi Gazetę Wyborczą za tego typu promocję przemocy wobec kobiet

 – napisała Turczynowicz-Kieryłło na Twitterze. odnosząc się do wcześniej wypowiedzianych na antenie TVN24 BIS słów. 

Internauci zwracają również uwagę na reakcję znanej z walki o prawa kobiet posłanki Joanny Scheuring-Wielgus.

Opisany przez "GW" za portalem obiektywna.pl incydent wydarzył się podczas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi jesienią 2018. Turczynowicz-Kieryłło miała kolportować ulotki ośmieszające jednego z kandydatów i ugryzła w przedramię świadka, który zatrzymał ją i jej syna do przyjazdu straży miejskiej. Według relacji Turczynowicz, została ona zaatakowana przez rosłego mężczyznę, który szarpał jej syna, a ją zaczął dusić, i wezwała policję. Zaprzeczyła, by kolportowała ulotki.

[polecam:https://niezalezna.pl/312192-najpierw-tance-w-senacie-a-teraz-atak-na-szefowa-kampanii-dudy-pokazal-oblude-czesci-srodowisk]

Straż miejska w Milanówku potwierdziła zdarzenie zarejestrowane jako wzajemne naruszenie nietykalności przez kobietę i mężczyznę. Jak pisze "GW", prokuratura umorzyła obydwa postępowania z uwagi na "brak interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania z urzędu"; żadna ze stron nie wniosła zawiadomienia w trybie prywatnoskargowym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts