Putin ostrzy kły na Bałtyk? "Tak jak kiedyś był morzem szwedzkim, tak może być rosyjskim"

Zdjęcie ilustracyjne / By Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71213032

  

- Jeśli most Kerczeński jest broniony przez rosyjskie siły, to i w przypadku Nord Stream 2 Rosja też może pilnować swojej inwestycji i doprowadzać do obecności wojsk na Bałtyku. Tak jak kiedyś Bałtyk był morzem szwedzkim, tak teraz może być rosyjskim - powiedział w "Politycznej kawie" Tomasza Sakiewicza Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych.

Sprawa agresji Rosji w Cieśninie Kerczeńskiej była głównym tematem rozmowy Tomasza Sakiewicza z byłym szefem MSZ, Witoldem Waszczykowskim. Zdaniem byłego szefa polskiej dyplomacji, czas rosyjskiego ataku nie był przypadkowy.

- Odkąd rozpoczęła się agresja Rosji na Ukrainę w 2014 roku było wiadomo, że będzie dalszy atak, było tylko pytanie kiedy. Teraz jest problem wewnątrz Unii, Europa jest zainteresowana sobą, jest brexit, tracimy drugą gospodarkę Unii. Plan Putina jest jasny - chce doprowadzić do destabilizacji Ukrainy, następnie przez destabilizację wewnętrzną może doprowadzić do zmęczenia ludzi i do takiego "antymajdanu", przewrotu w kierunku władz rosyjskich, które ponownie zwasalizują Ukrainę - stwierdził.Waszczykowski.

Rosjanie mogą prowadzić do zmęczenia społeczeństwa. Teraz Morze Azowskie, dzielone wcześniej między Ukrainę i Rosję, zostało anektowane. Jeśli most Kerczeński jest broniony przez rosyjskie siły, to i w przypadku Nord Stream 2 Rosja też może pilnować swojej inwestycji i doprowadzać do obecności wojsk na Bałtyku. Tak jak kiedyś Bałtyk był morzem szwedzkim, tak teraz może być rosyjskim

- kontynuował były minister spraw zagranicznych.

Witold Waszczykowski zastrzegł, że Rosja nigdy nie będzie patrzeć na Polskę jak na partnera.

- W małej grupie Polaków jest taki mit, że gdybyśmy żyli dobrze z Rosją, bylibyśmy krajem mlekiem i miodem płynącym. To mit. Rosja nie uzna nas nigdy za kraj któremu można dawać benefity – powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rząd walczy z wykluczeniem komunikacyjnym. Projekt "Połączenia Lokalne" wchodzi w życie

/ twitter.com/PremierRP

  

- Jesteśmy w trakcie realizacji największego programu w III RP naprawy dróg samorządowych. Dla mnie ten program to ogromna szansa na kolejną falę przedsiębiorczości i pobudzenia fali polskiego kapitalizmu - mówił na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z szefem resortu infrastruktury Andrzejem Adamczykiem spotkali się z samorządowcami ws. rozwoju połączeń lokalnych.

Bardzo cieszę się na okoliczność tego spotkania, które ma służyć jako forum do wymiany myśli, zaprezentowania ustawy dotyczącej połączeń lokalnych

- mówił po spotkaniu premier.

Naszym pragnieniem jest, żeby gmina spotkała się z gminą, a powiat z powiatem. Według danych GUS ponad 3 mln pracowników dojeżdża do pracy w innej gminie

- wskazywał szef rządu.

Premier podkreślił, że "ogromny wysiłek, zmniejszenie możliwości pozyskania pracy w bliższym miejscu i duża strata czasu na dojazd".

To zjawiska z życia codziennego, którym chcemy zapobiegać. Jesteśmy w trakcie realizacji największego programu w III RP naprawy dróg samorządowych. Dla mnie ten program to ogromna szansa na kolejną falę przedsiębiorczości i pobudzenia fali polskiego kapitalizmu. Przedsiębiorca nie zainwestuje tam, gdzie jest nieefektywność. Decydujemy się na taki krok, który ma służyć pobudzeniu przedsiębiorczości

- mówił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl