Wystarczyło tylko, że zapytali Francuzów o imigrantów. UE będzie miała sporo spraw do przemyślenia

Migranci na dworcu w Wiedniu; zdjęcie ilustracyjne / Par Bwag — Travail personnel, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42921707

  

Francuzi dosyć sceptycznie oceniają skutki płynące z imigracji. Wskazują to wyniki sondażu, które opublikowano dzisiaj w tygodniku "Journal du Dimanche". 58 proc. ankietowanych uważa, że we Francji imigracja ma negatywne skutki, choć 61 proc. chce przyjęcia osób w niebezpieczeństwie. Krytycznie odniesiono się do głównych unijnych projektów, w tym układu z Schengen i podziału kwotowego uchodźców.

Zdaniem 54 proc. pytanych Francuzów imigracja negatywnie wpływa na wzrost gospodarczy kraju, zdaniem 55 proc. - na przyszłość państwa, 58 proc. - na tożsamość narodową, 61 proc. - na poszanowanie laickości Francji, 64 proc. - na spójność społeczeństwa, a 66 proc. - na bezpieczeństwo.

Również 64 proc. ankietowanych odpowiedziało, że przyjmowanie w kraju kolejnych imigrantów jest "niepożądane". Agencja AFP zauważa, że kwestia ta będzie z pewnością centrum debaty przed wyborami do Parlamentu Europejskimi zaplanowanymi na maj 2019 roku.

[polecamhttps://niezalezna.pl/214142-zmiana-polityki-migracyjnej-we-francji-przyjmiemy-uchodzcow-ograniczymy-naplyw-imigrantow]Francuzi jednak opowiadają się za przyjęciem tych ludzi, którzy są w niebezpieczeństwie - 61 proc. chce ugoszczenia uchodźców uciekających przed wojną czy biedą. Jednocześnie ankietowani wypowiadają się przeciwko imigrantom ekonomicznym. 71 proc. uznało, że powodują oni zaniżanie pensji, a 60 proc. jest zdania, że należałoby wybierać imigrantów w zależności od potrzeb kraju.

W kontekście sposobów zapobiegania masowej migracji 63 proc. uczestników badania opowiedziało się za unieważnieniem układu z Schengen, opowiadając się tym samym za wznowieniem kontroli na granicach wewnętrznych w UE.

Ponadto 54 proc. ankietowanych wyraziło zdanie, że lepiej, by o rozdziale migrantów w Europie decydowano na poziomie krajowym, jednocześnie 51 proc. opowiedziało się za tym, by Francja przyjęła część z migrantów, którzy docierają na greckie, włoskie i hiszpańskie wybrzeża.

Sondaż zrealizowano przez ośrodek Ifop między 23 a 26 listopada na reprezentatywnej próbie 1015 dorosłych Francuzów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Prezydent Duda z kontem na Tik Toku

zdjęcie ilustracyjne / tomekwalecki CC0

  

Prezydent Andrzej Duda zaprosił dziś uczniów do udziału w internetowym turnieju Grarantanna Cup. Poinformował też o założeniu konta na Tik Toku.

Dziś prezydent poinformował na Twitterze o założeniu konta na Tik Toku. W aplikacji, głowę państwa można znaleźć pod nazwą: AndrzejDudaNaTikToku.

Tik Tok to platforma do nagrywania i oglądania krótkich filmów za pomocą urządzeń mobilnych.

Swój wpis Andrzej Duda opatrzył krótkim filmikiem, w którym zaprosił uczniów do udziału w turnieju Grarantanna Cup.

- Wiadomo, że teraz ciężko się uczycie, ale potrzebny jest też sport. E-sport. Zapraszam was do turnieju Grarantanna Cup organizowanego wspólnie z ministerstwem cyfryzacji

- powiedział do uczniów.

Grarantanna Cup to platforma zapewniająca każdego dnia uczniom różne propozycje aktywności: sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu. Turnieje e-sportowe dostępne są na stronie: http://grarantanna.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts