Zielone światło dla modernizacji Abramsów

/ flickr.com

  

Amerykański Departament Stanu wyraził zgodę na realizację pakietu modernizacyjnego dla marokańskiej armii na kwotę 1.259 mld dolarów, obejmującego 162 czołgi Abrams.

Główną firmą realizującą umowę ma być General Dynamics Land Systems. Prace będą realizowane w zakładach remontowych U.S. Army Anniston Army Depot w Alabamie oraz w zakładach Joint Systems Manufacturing Center w miejscowości Lima w Ohio.

Rząd Maroko wystosował prośbę dot. zakupu pakietu modernizacyjnego umożliwiającego wprowadzenie zmian obejmujących trzy warianty. Chodzi o wersję podstawową (M1A1 Situational Awareness),  M1A2M z niezależnym panoramicznym termowizyjnym przyrządem obserwacyjno-celowniczym dowódcy CITV, a także tą wykorzystywaną przez Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych  M1A1 U.S. umożliwiającą śledzenie celów.

W skład pakietu wejść mają ponadto 162 karabiny maszynowe M2, 324 karabiny maszynowe M240 oraz 1035 amunicji ćwiczebnej SABOT i 1610 pocisków czołgowych M831Al.

Czołgi Abrams trafiły do Maroka w ramach programu Excess Defense Articles, który umożliwia uzyskanie sprzętu wojskowego z magazynów U.S. Army.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ojciec odnalazł ciało zaginionej 26-latki

Zdjęcie ilustracyjne / dolnośląska policja

  

W zaroślach niedaleko miejsca zamieszkania znaleziono ciało poszukiwanej Magdaleny P. - poinformował dziś rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Z informacji przekazanej przez śledczych wynika, że ciało zostało odnalezione przez ojca kobiety.

Informacja o znalezieniu ciała poszukiwanej Magdaleny P. została podana we wtorek przez media. Doniesienia te potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Łukasz Łapczyńśki.

"Na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora, biegłego z zakresu medycyny sądowej i policyjnych techników. Czynności te, oraz wszczęte w przedmiotowej sprawie śledztwo będą zmierzały do wyjaśniania okoliczności śmierci kobiety. Na tym etapie mogę powiedzieć, iż na ciele kobiety nie ujawniono widocznych obrażeń wskazujących na udział osób trzecich"

- przekazał Łapczyński.

Dodał, że z uwagi na dobro rodziny "prokuratura nie przekazuje szerszych informacji w zakresie czynności oględzin zwłok, jak też poczynionych na tym etapie czynności ustaleń".

Jak podały media, poszukiwana 26-letnie mieszkanka Wojciechowic w powiecie piaseczyńskim, 15 września wyszła z domu nie zabierając ze sobą telefonu. Apel o pomoc w poszukiwaniach, m.in. w mediach społecznościowych, zamieścił brat poszukiwanej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl