Sześć osób zmarło z wychłodzenia ostatniej doby. Tragiczny bilans chłodów w Polsce

Sześć osób zmarło ostatniej doby z powodu wychłodzenia – poinformowała dzisiaj Komenda Główna Policji. Niektóre ofiary chłodów znaleziono martwe, dwie osoby zmarły wskutek hipotermii już w szpitalu.

Śmierć z wychłodzenia poniosło ostatniej doby 6 osób
kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Do przypadków śmiertelnego wychłodzenia doszło na terenie województw: małopolskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego i lubuskiego. KGP poinformowała, że od 1 listopada z wychłodzenia organizmu zmarło 18 osób, z czego 12 w listopadzie. Najwięcej ofiar zanotowano 1 grudnia, kiedy to z wychłodzenia zmarło 6 osób i 29 listopada - 5 ofiar.

Policja ponawia apel, by nie pozostawać obojętnym. Także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o pomoc osobom, które mogą potrzebować pomocy, i zgłaszanie takich przypadków pod numer alarmowy, policji lub straży miejskiej. RCB prosi także o zwracanie uwagi na sąsiadów, którzy mogą potrzebować pomocy, i osoby śpiące np. na przystankach.

IMGW przewiduje zachmurzenie i miejscami - na zachodzie i północnym zachodzie - słabe opady deszczu. W części północno-wschodniej możliwe słabe opady śniegu lub marznącej mżawki powodującej gołoledź.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#śmierć z wychłodzenia #chłody #mrozy #Rządowe Centrum Bezpieczeństwa #Policja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo