Forum Żydów Polskich oburzone tekstem "Newsweeka". Co było w sondażu CNN, a co w tygodniku Lisa?

Tomasz Lis, redaktor naczelny Newsweek Polska / Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Tygodnik Tomasza Lisa opublikował tekst odnoszący się do badań CNN na temat postaw Europejczyków wobec Żydów. Omówienie sondażu było jednak tak przedstawione, że zareagowało Forum Żydów Polskich, który w komentarzu stwierdziło: "Polski Newsweek bierze ten artykuł i zmyśla, przekręca, manipuluje w artykule".

Z opublikowanego w poniedziałek sondażu (przeprowadzonego przez ośrodek badań ComRes dla CNN) wynika, że jedna trzecia badanych Europejczyków ma niewielką lub zerową wiedzę na temat Holokaustu, a co 20 badany nigdy nie słyszał o Holokauście. 40 proc. młodych Niemców ma niewielką lub zerową wiedzę o Holokauście, a 20 proc. młodych Francuzów w wieku od 18 do 34 lat nigdy o nim nie słyszało.

54 proc. badanych Europejczyków uważa, że Izrael ma prawo do istnienia jako państwo żydowskie, przy czym zdania tego jest dwie trzecie respondentów z Polski.

Na temat tego sondażu publikację zamieścił również "Newsweek Polska" i ten artykuł wywołał oburzenie Forum Żydów Polskich.

CNN robi badania na temat postaw Europejczyków wobec Żydów. Publikuje wyniki. Polski Newsweek bierze ten artykuł i zmyśla, przekręca, manipuluje w artykule "Europa wciąż antysemicka. Polska w czołówce ksenofobicznych krajów"

- czytamy na facebookowym profilu Forum Żydów Polskich.

Najpierw to stwierdzenie: "Badanie pokazuje, że zaledwie jeden na 20 Europejczyków słyszał o jednym z największych ludobójstw w dziejach świata". Jeden na dwudziestu, czyli tylko 5% Europejczyków słyszało! Jednak informacja podana przez Newsweeka jest drastycznie nieprawdziwa!

- informuje FŻP

Okazuje się, że CNN podało zupełnie inną informację. Amerykańskie medium napisało, że zaledwie jeden na dwudziestu Europejczyków nie słyszał o zagładzie Żydów podczas drugiej wojny światowej. Czyli w rzeczywistości jest odwrotnie, niż napisał polski Newsweek.

Newsweek napisał również: "Okazuje się też, że w Polsce, na terytorium której wymordowano w czasie wojny najwięcej wyznawców judaizmu, antysemityzm bije rekordy popularności."

Tymczasem CNN stwierdził coś zupełnie innego: "Mocna większość Europejczyków - 54% - powiedziała, że Izrael ma prawo do istnienia jako państwo żydowskie, z wynikiem wznoszącym się do 2/3 (66%) w Polsce".

No to jak z tym antysemityzmem w Polsce ("bijącym rekordy popularności"), skoro NAJWIĘKSZE poparcie dla istnienia Izraela jest w Polsce?! "Polscy antysemici" najliczniej w Europie popierają Izrael?!

- pyta retorycznie Forum Żydów Polskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl, facebook.com/ForumŻydów Polskich

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożar na rosyjskim lotniskowcu

/ https://twitter.com/modern_syndrome

  

- Na rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow w trakcie prac remontowych w Murmańsku doszło do pożaru. Jedna osoba jest poszkodowana - poinformowały rosyjskie media. Ogień wybuchł w pierwszej komorze na drugim pokładzie lotniskowca.

Agencja TASS relacjonuje, że z górnego pokładu okrętu wydobywa się gęsty czarny dym. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl