Polscy studenci zatrzymani we Lwowie opuszczą Ukrainę. Jest decyzja sądu

Trzej polscy studenci zatrzymani we Lwowie będą mogli opuścić Ukrainę. To dobra informacja, która oczyszcza atmosferę rozmów polsko-ukraińskich - powiedział dzisiaj Polskiej Agencji Prasowej szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Zdjęcie ilustracyjne
By Jiří Komárek - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52878304

Jak poinformował Czaputowicz, na dzisiejszej rozprawie, którą obserwował polski konsul, polscy studenci zostali ukarani karą grzywny i - po tym, gdy informacja zostanie formalnie przekazana straży granicznej - będą mogli opuścić Ukrainę.

W ubiegłym tygodniu we Lwowie zatrzymano trzech polskich studentów, którzy - jak informował zastępca mera miasta Andrij Moskałenko - chcieli odpalić race na znajdującym się na Cmentarzu Łyczakowskim Cmentarzu Orląt. Studenci zostali przekazani policji, a o incydencie poinformowano Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Według doniesień, które pojawiły się dziś w mediach, ukraiński sąd zadecydował o grzywnie dla studentów oraz o jednoczesnym zwróćeniu im paszportów. Informację tę potwierdził dla PAP przebywający w Kijowie szef polskiej dyplomacji.

- To na pewno jest dobra informacja, która też w pewnym sensie tutaj oczyszcza atmosferę

 - ocenił Czaputowicz, nawiązując do rozmów prowadzonych przez siebie z przedstawicielami władz Ukrainy podczas wizyty w stolicy tego kraju.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#studenci #Lwów #Ukraina #jacek czaputowicz

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo