Zamojską Starówkę i Pałac Zamoyskich czekają spore zmiany?

Zamość / marbus79; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W zamojskim ratuszu odbyły się konsultacje społeczne odbyły się z udziałem m.in. autorów dokumentu. „Stare Miasto w Zamościu - Plan Zarządzania Dobrem Światowego Dziedzictwa UNESCO na lata 2019-2028”. O przyszłości Starego Miasta debatowali, architekci, przedsiębiorcy, przedstawiciele jednostek kultury, mieszkańcy Zamościa.

Jak się dowiadujemy, dyskusje toczyły się głównie m.in. wokół kwestii zagospodarowania Pałacu Zamoyskich, możliwościach ograniczenia ruchu melexów i samochodów w obrębie Starego Miasta oraz wzmocnienia systemu ochrony zabytkowego zespołu staromiejskiego poprzez np. utworzenie jednostki zarządzającej tym procesem.
 
Po zakończeniu konsultacji, autorzy planu „Stare Miasto w Zamościu - Plan Zarządzania Dobrem Światowego Dziedzictwa UNESCO na lata 2019-2028” przygotują jego ostateczną wersję. O tym, czy zostanie przyjęty zdecyduje Rada Miasta, stanie się to najprawdopodobniej w pierwszej połowie przyszłego roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, zamosc.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tragiczny bilans zamachu bombowego

/ https://www.youtube.com/watch?v=A62Qk1sdsmo

  

- Do co najmniej 20 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu samochodu pułapki w miejscowości Kalat na południowym wschodzie Afganistanu - poinformował przedstawiciel władz cytowany przez agencję Reutera. 95 osób zostało rannych.

Wcześniej gubernator prowincji Zabul mówił o 10 zabitych i 85 osobach z obrażeniami.

Do ataku przyznali się talibowie.

Według władz w eksplozji ucierpiał lokalny szpital oraz lokalna siedziba służb wywiadu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl