Polsko-ukraińskie rozmowy o Rosji

Rozmawialiśmy o dalszych możliwościach sankcji wobec Rosji, bowiem Ukraina oczekuje od społeczności międzynarodowej jeszcze bardziej zdecydowanych działań - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz po dzisiejszym spotkaniu z premierem Ukrainy.

Zdjęcie ilustracyjne
@MSZ_RP Twitter.com

Dziś wieczorem w Kijowie odbyło się spotkanie szefa polskiego MSZ z premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem. To pierwszy punkt programu wizyty polskiego ministra na Ukrainie, podczas której mają być omawiane m.in. incydent na Morzu Azowskim i kwestie dwustronne.

- Pan premier (Ukrainy) pytał o możliwości dalszego nacisku. Przedstawiłem nasze stanowisko, które sprowadza się do wywierania dalszego nacisku na Rosję do czasu, aż będzie przestrzegać prawa międzynarodowego - mówił Czaputowicz dziennikarzom po tym spotkaniu. Dodał, że stanowisko UE już teraz mówi o konieczności „zwrócenia statków stronie ukraińskiej, a także zwolnienia marynarzy”.

Jak zaznaczył, podczas spotkania „rozmawialiśmy o dalszych możliwościach sankcji, bowiem Ukraina - jest to zrozumiałe - oczekuje od społeczności międzynarodowej jeszcze bardziej zdecydowanych działań”. - Będziemy na ten temat rozmawiać i w formule ministrów spraw zagranicznych państw NATO, OBWE, także Rada Bezpieczeństwa ONZ jest zaangażowana w te kwestie.

W ocenie ministra Czaputowicza była to „bardzo dobra rozmowa”.
 

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Jacek Czaputowicz #MSZ #Ukraina #Wołodymyr Hrojsman

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo