Jak powiedział rzecznik Leo Express Emil Sedlarzik, firma przywiązuje duże znaczenie do połączeń z Polską. - Połączenie uruchomiliśmy w okresie przedświątecznym, gdy wiele osób chce odwiedzić świąteczne jarmarki. Gdyby nie ograniczenia związane z remontami torów w Polsce, już teraz mielibyśmy codzienne połączenia z Polską - oświadczył.

Leo Express uruchomił połączenia do Krakowa 20 czerwca br. Remonty torów po polskiej stronie zmusiły firmę do zawieszenia połączenia. Wznowione w piątek, ponownie zostaną zawieszone od 7 stycznia. W tym terminie zastąpią je połączenia autobusowe. Kolejowe mają zostać przywrócone od 22 marca. Leo Express zakłada, że od czerwca 2019 zostaną ustanowione codzienne połączenia Praga - Kraków.

Firma Leo Express jest jedynym prywatnym przewoźnikiem, który w 2018 roku zdecydował się na realizację połączeń do Polski. Wstrzymał je w związku z remontem torów, który wydłużył czas podróży. Obecnie przejazd z Pragi przez Katowice do Krakowa trwa ponad siedem godzin. Pociąg wyrusza z Pragi w piątek i w niedzielę o 16.10. W Krakowie jest o 23.25. Połączenie z Krakowa rozpoczyna się w soboty i poniedziałki o 4.53, a w Pradze jest o 11.32.

Najniższa cena biletu z Pragi do Krakowa to 109 koron, czyli około 18 złotych. Wśród udogodnień podróży są gniazdka, bezpłatne wifi oraz płatny catering.

Leo Express to czeski prywatny przewoźnik kolejowy i autobusowy. Firma została założona w 2010 roku. Obecnie jej pociągi jeżdżą też po Słowacji.