Braki w projekcie polityki energetycznej państwa

  

Projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. (PEP2040) nie jest jeszcze ostateczny. Będzie podlegał negocjacjom rządowym po 15 stycznia, kiedy zakończą się konsultacje społeczne. Jednak już teraz wiemy, że jest kilka wątpliwości.

Dotyczą one modelu finansowania budowy elektrowni jądrowej – Ministerstwo Energii przyznaje, że to nie jest jeszcze ustalone. Poza tym w projekcie można znaleźć zapisy, z których wynika, że energetyka wiatrowa na lądzie będzie nadal dyskryminowana, a tymczasem ministerstwo komunikuje tuż po publikacji PEP2040, że nie będzie. Nie wiadomo zatem, jaki będzie finalny produkt tych dyskusji rządowych. Wiemy tylko tyle, że na szczycie klimatycznym w Katowicach nie będziemy mieli gotowego projektu strategii energetycznej i to niepokoi. Na katowickim szczycie kraje świata będą deklarować, w jaki sposób chcą redukować emisję CO2 i pyłów. Polska obiecuje, że zrobi to dzięki elektrowni jądrowej, jednak los tego projektu nie jest rozstrzygnięty. To trochę podkopuje naszą wiarygodność w tych rozmowach.

Autor jest redaktorem naczelnym serwisu BiznesAlert.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl