TYLKO U NAS! Mamy potwierdzenie z MSZ. Ambasador RP wezwany, bo na Kremlu nie spodobał się plakat Korkucia

kadr z programu "Minęła 20" / twitter.com/WojciechKorkuc

  

Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy już, że do siedziby Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej w trybie pilnym wezwany został ambasador RP w Moskwie Włodzimierz Marciniak. Udało nam się potwierdzić, że powodem wezwania dyplomaty był program prowadzony przez Michała Rachonia.

W biurze rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP uzyskaliśmy potwierdzenie, jaki był faktyczny powód wezwania „na dywanik” polskiego ambasadora w Moskwie.

- Potwierdzamy, że Ambasador RP został zaproszony do rosyjskiego MSZ w związku z grafiką, która wyświetlona została w czasie emisji programu pt. „Minęła 20”  na antenie TVP Info – ujawnił naszemu portalowi polski resort dyplomacji.

Jak się okazuje, spotkanie ambasadora z przedstawicielami rosyjskiej dyplomacji miało już miejsce, a w jego trakcie przedstawione zostało stanowisko strony rosyjskiej, które następnie przekazane zostanie drogą oficjalną do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

- W czasie spotkania Ambasador RP wysłuchał przedstawionego mu stanowiska, które zostanie przekazane drogą oficjalną do MSZ RP w Warszawie. Czekamy obecnie na oficjalne wystąpienie Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie, które wskaże nam szczegółowe zarzuty podnoszone przez partnerów rosyjskich. Następnie przekażemy je do redakcji TVP INFO – wyjaśnia biuro prasowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wielki strajk w General Motors

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/Ken Lane/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Ponad 49 tys. pracowników koncernu motoryzacyjnego General Motors w USA rozpoczęło dziś nad ranem strajk - informuje agencja Associated Press. Wcześniej załamały się rozmowy między przedstawicielami firmy a związkowcami.

W dziewięciu stanach z powodu strajku nie działają 33 fabryki i 22 magazyny części zamiennych.

Nie jest jasne, jak długo będzie trwał protest. Według związku United Auto Workers (UAW), którego członkowie biorą udział w strajku, GM w czasie trwających od miesięcy rozmów nie przedstawił pracownikom znaczących propozycji. GM z kolei twierdzi, że złożyło konkretne oferty, w tym zapowiedź podniesienia pensji i inwestycji w fabrykach.

Jak podkreśla AP, jest to pierwszy ogólnokrajowy strajk tego związku zawodowego od 2-dniowego strajku z 2007 roku.

Wiceszef UAW, główny negocjator związkowców Terry Dittes ocenił, że strajk jest ostatecznością, ale jest potrzebny, ponieważ obie strony są daleko od porozumienia w negocjacjach nad nową czteroletnią umową zbiorową.

"Bronimy uczciwych płac, bronimy wysokiej jakości opieki zdrowotnej w przystępnej cenie, bronimy naszej części zysków"

- mówił.

Z kolei GM podkreśla, że zaoferowało pracownikom m.in. podniesienie płac oraz inwestycje w amerykańskich fabrykach o wartości 7 mld dolarów, które skutkowałyby pojawieniem się 5,4 tys. nowych miejsc pracy. Część z nich mieliby zapełnić obecni pracownicy. Firma utrzymuje, że zaproponowała pracownikom również wyższy udział w zyskach i że oferuje jedne z lepszych w kraju usługi zdrowotne.

Rozmowy mają zostać wznowione w poniedziałek o 10 rano (godz. 16 w Polsce)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl