W biurze rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP uzyskaliśmy potwierdzenie, jaki był faktyczny powód wezwania „na dywanik” polskiego ambasadora w Moskwie.

- Potwierdzamy, że Ambasador RP został zaproszony do rosyjskiego MSZ w związku z grafiką, która wyświetlona została w czasie emisji programu pt. „Minęła 20”  na antenie TVP Info – ujawnił naszemu portalowi polski resort dyplomacji.

Jak się okazuje, spotkanie ambasadora z przedstawicielami rosyjskiej dyplomacji miało już miejsce, a w jego trakcie przedstawione zostało stanowisko strony rosyjskiej, które następnie przekazane zostanie drogą oficjalną do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

- W czasie spotkania Ambasador RP wysłuchał przedstawionego mu stanowiska, które zostanie przekazane drogą oficjalną do MSZ RP w Warszawie. Czekamy obecnie na oficjalne wystąpienie Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie, które wskaże nam szczegółowe zarzuty podnoszone przez partnerów rosyjskich. Następnie przekażemy je do redakcji TVP INFO – wyjaśnia biuro prasowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych.