W prowadzonym przez Michała Rachonia programie "Minęła 20" na antenie TVP Info, jako scenografię wykorzystano popularny plakat Wojciecha Korkucia "Achtung Russia". Było to oczywistym nawiązaniem do agresji rosyjskiej w Cieśninie Kerczeńskiej, gdzie rosyjskie lotnictwo ostrzelało w niedzielę ukraińskie okręty.
W studiu toczyły się rozmowy na ten temat.


Plakat znanego twórcy Wojciecha Korkucia szeroko zaprezentowany został 17 września 2014 r., w rocznicę sowieckiej inwazji na Polskę. Praca Korkucia stanowiła również dodatek do tygodnika "Gazeta Polska". W momencie stworzenia plakatu był on odczytywany jako komentarz do agresywnej polityki Władimira Putina wobec Ukrainy. Drukował go nawet tygodnik "Polityka".


"Kryzys kerczeński", jak zdarzenie określiły media, na nowo wzbudził wśród opinii światowej dyskusję o agresywnej polityce prowadzonej przez Kreml. Scenografia "Minęła 20" nie spodobała się jednak części mediów oraz komentatorów. Taka oprawa nie spodobała się propagandowej tubie Putina.

Portal „Sputnik” opisując program Rachonia z 28 listopada pisze o publicznym znieważeniu Rosji i Władimira Putina.

„Na żółtym tle widniała bowiem czaszka z piszczelami, która miała twarz prezydenta Rosji Władimira Putina” – piszą.

Autor tekstu przekonuje, że użycie tego plakatu w publicznej telewizji „dalece wykracza poza ramy dyplomacji a nawet najsurowszej krytyki dziennikarskiej”.

Jest jawnym przejawem zezwierzęconej rusofobii i siania nienawiści pomiędzy narodem polskim i narodami Federacji Rosyjskiej. Zachowanie takie zasługuje tylko na potępienie

– czytamy na sputniknews.com