Kremlowska tuba atakuje Michała Rachonia. „Jawny przejaw zezwierzęconej rusofobii”

screen / TVP Info/print screen

  

Serwis Sputnik zaatakował Michała Rachonia za program „Minęła 20”, który odbył się 28 listopada na antenie TVP Info. Propagandowa tuba Kremla zarzuciła znieważenie Rosji i Władimira Putina. Chodzi im o plakat Wojciecha Korkucia "Achtung Russia", który został wykorzystany jako scenografię.

W prowadzonym przez Michała Rachonia programie "Minęła 20" na antenie TVP Info, jako scenografię wykorzystano popularny plakat Wojciecha Korkucia "Achtung Russia". Było to oczywistym nawiązaniem do agresji rosyjskiej w Cieśninie Kerczeńskiej, gdzie rosyjskie lotnictwo ostrzelało w niedzielę ukraińskie okręty.
W studiu toczyły się rozmowy na ten temat.


Plakat znanego twórcy Wojciecha Korkucia szeroko zaprezentowany został 17 września 2014 r., w rocznicę sowieckiej inwazji na Polskę. Praca Korkucia stanowiła również dodatek do tygodnika "Gazeta Polska". W momencie stworzenia plakatu był on odczytywany jako komentarz do agresywnej polityki Władimira Putina wobec Ukrainy. Drukował go nawet tygodnik "Polityka".


"Kryzys kerczeński", jak zdarzenie określiły media, na nowo wzbudził wśród opinii światowej dyskusję o agresywnej polityce prowadzonej przez Kreml. Scenografia "Minęła 20" nie spodobała się jednak części mediów oraz komentatorów. Taka oprawa nie spodobała się propagandowej tubie Putina.

Portal „Sputnik” opisując program Rachonia z 28 listopada pisze o publicznym znieważeniu Rosji i Władimira Putina.

„Na żółtym tle widniała bowiem czaszka z piszczelami, która miała twarz prezydenta Rosji Władimira Putina” – piszą.

Autor tekstu przekonuje, że użycie tego plakatu w publicznej telewizji „dalece wykracza poza ramy dyplomacji a nawet najsurowszej krytyki dziennikarskiej”.

Jest jawnym przejawem zezwierzęconej rusofobii i siania nienawiści pomiędzy narodem polskim i narodami Federacji Rosyjskiej. Zachowanie takie zasługuje tylko na potępienie

– czytamy na sputniknews.com

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Moskwa reaguje na wywiad J. Kaczyńskiego. Padły słowa o „bluźnierstwie i oczernianiu” Rosji

Zdjęcie ilustracyjne / By Privater Tourist, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2266629

  

Opublikowany dzisiaj wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla niemieckiej gazety "Bild" wzbudził wściekłość rosyjskiego deputowanego Leonida Słuckiego, który pełni funkcję szefa komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej. Słucki oznajmił, że "polscy politycy próbują oczernić rolę ZSRR" w II wojnie światowej.

"Polscy politycy próbują teraz uzyskać dywidendy z własnych herezji historycznych. Lider polskiej partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński oświadczył, że Rosja jakoby na równi z Niemcami powinna wypłacić Polsce odszkodowanie"

- oświadczył Słucki, którego wypowiedź przekazała agencja TASS. Dodał: "Proście o odszkodowanie od wandali i tych, którzy bezczeszczą groby czerwonoarmistów".

Komentując wywiad dla niemieckiego "Bilda", opublikowany w sobotę, rosyjski parlamentarzysta oświadczył, że wypowiedzi Kaczyńskiego wpisują się "w trend falsyfikacji historii II wojny światowej".

Oznajmił, że chodzi o "absolutnie bluźniercze i niekompetentne postawienie kwestii", i zarzucił polskim politykom, że "starają się oczernić rolę ZSRR w zwycięstwie nad faszyzmem i czyn żołnierza radzieckiego".

Jest to "antyrosyjska agonia, konwulsje z bezsilności" - powiedział Słucki, który reprezentuje nacjonalistyczno-populistyczną Liberalno-Demokratyczną Partię Rosji (LDPR) dowodzoną przez Władimira Żyrinowskiego.

Słucki oznajmił ponadto, że Związek Radziecki "uratował Polaków przed zniszczeniem", a także "pomógł w odbudowaniu zrujnowanej gospodarki Polski" po II wojnie.

[polecam:https://niezalezna.pl/307680-prezes-pis-o-reparacjach-takze-rosja-powinna-zaplacic-nasze-zadania-sie-nie-przedawniaja]

Jarosław Kaczyński powiedział dziennikowi "Bild", że prezydent Rosji Władimir Putin "próbuje kierować uwagę ludzi na nas, Polaków, by zamazać uwikłanie swojego własnego kraju w wybuch II wojny światowej oraz konsekwencje tego faktu". Wyraził jednak przekonanie, że "świat zna prawdę":

"To Związek Sowiecki pod wodzą Stalina napadł na Polskę 17 września 1939 roku. To radzieccy żołnierze i oprawcy z NKWD wymordowali w 1940 roku tysiące polskich oficerów w Katyniu i innych miejscach"

- powiedział prezes PiS.

[polecam:https://niezalezna.pl/307713-polacy-popieraja-dzialania-prezydenta-i-premiera-chodzi-o-atak-ze-strony-putina-i-rosji]

Zapowiedział, że Warszawa nie pogodzi się z tym, że nie otrzymała reparacji za zniszczenia wojenne. Pytany, czy nie należałoby skierować roszczeń również do Kremla, odparł, że Rosji i Niemiec nie można porównywać.

"W Berlinie zasiada demokratycznie wybrany rząd i obowiązują prawo oraz moralność. O Rosji natomiast nie da się tego powiedzieć" - wskazał. Przyznał, że "także Rosja powinna zapłacić", ale dodał, że nie sądzi, "by nasze pokolenie jeszcze tego dożyło, by Rosja przyznała się do swojej odpowiedzialności". "Jedno jest pewne: nasze żądania się nie przedawniają" - zaznaczył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts