21-latek ukradł wóz strażacki

W czwartek o godz. 21 mężczyzna zakradł się do remizy straży, gdy ratownicy wyjeżdżali na akcję gaśniczą. Ukradł wóz strażacki i staranował bramę wraz ze szlabanem. Po trwającym kilkadziesiąt minut pościgu policjanci zatrzymali go w miejscowości Słomniki - informuje małopolska policja.

Zdjęcie ilustracyjne
Reytan [Public domain], from Wikimedia Commons

Do wtargnięcia na teren straży doszło w momencie, kiedy strażacy wyjeżdżali na akcję. Wtedy mężczyzna dostał się na teren budynku, skąd ukradł wóz gaśniczy. Wyjeżdżając staranował bramę oraz szlaban. Będący świadkiem brawurowej ucieczki dyspozytor poinformował natychmiastowo o całym zajściu krakowską policję

- powiedział rzecznik krakowskiej straży pożarnej.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej w Krakowie Barbara Szczerba, 21-letni mieszkaniec woj. śląskiego został zatrzymany po policyjnym pościgu w miejscowości Słomniki.

Mężczyzna miał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postawiła blokady drogowe w Krakowie oraz na terenie powiatu krakowskiego. W trakcie trwania pościgu 21-latek spowodował kilka kolizji drogowych. Został zatrzymany po jednej z nich.

Policja stara się ustalić szczegóły wypadków, które spowodował mężczyzna.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#kradzież #wóz strażacki #pościg

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo