Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, w zachodniej i środkowej części Pomorza oraz na zachodzie kraju stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów śniegu i deszczu ze śniegiem, przejściowo marznących opadów deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Na krańcach zachodnich opady przechodzić będą w również w opady deszczu (niemarznące). Temperatura maksymalna od -6 st.C, -4 st.C na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, -2 st.C w centrum, do 3 st.C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, na wybrzeżu wschodnim i w rejonie Zatoki Gdańskiej dość silny, początkowo silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, stopniowo słabnący, południowo-wschodni i południowy.

W nocy na zachodzie, Pomorzu oraz Kujawach zachmurzenie duże i miejscami opady śniegu, od zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem, przejściowo marznący deszcz powodujący gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -13 st.C, -9 st.C na wschodzie i południowym wschodzie, około -7 st.C w centrum, do -1 st.C na zachodzie i 1 st.C na zachodnim wybrzeżu. Lokalnie w dolinach wschodnich Karpat spadek temperatury do -16 st.C. Wiatr słaby, na północy umiarkowany i porywisty, na wschodnim wybrzeżu i w rejonie Zatoki Gdańskiej okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych.

W sobotę na krańcach wschodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie kraju i tutaj miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie duże oraz okresami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, miejscami marznące opady powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -6 st.C, -4 st.C w województwach wschodnich, około -1 st.C w centrum, do 6 st.C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby, na zachodzie i północy okresami umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowy.

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura maksymalna -2 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna około -9 st.C. Wiatr umiarkowany i początkowo porywisty, rano miejscami słaby, południowo-wschodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie małe, wieczorem wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna -2 st.C. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, z kierunków południowych.