Do komisji ds Amber Gold trafiły interesujące materiały. "Pojawiają się zupełnie nowe postaci"

Małgorzata Wassermann i Tomasz Rzymkowski, komisja ds. afery Amber Gold / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Do komisji [ds. afery Amber Gold - red.] w dniu przesłuchania Donalda Tuska wpłynęły bardzo interesujące materiały - powiedział dzisiaj w Telewizji Republika Tomasz Rzymkowski, poseł klubu Kukiz'15, członek komisji ds. afery Amber Gold. - Pojawiają się zupełnie nowe postaci - dodał.

5 listopada sejmowa komisja śledcza ds. afery Amber Gold przesłuchiwała byłęgo premiera Donalda Tuska.

Okazuje się, co dziś na antenie Telewizji Republika powiedział Tomasz Rzymkowski, że w tym dniu do komisji wpłynęły również nowe materiały. 

Mamy dokumenty, nazwiska. To - moim zdaniem - są kluczowe ustalenia. Na najbliższym posiedzeniu komisji, o ile do tej pory członkowie zapoznają się z materiałam, uważam, że należałoby się pochylić nad kilkoma propozycjami przesłuchania świadków. Są zupełnie nowe postaci, które nagle pojawiają się na szachownicy. Wątek ten pozbawiony jest otoczki politycznej, skupiamy się bardziej na świecie przestępczym i moim zdaniem jest to bardzo istotny wątek

- mówił Rzymkowski.

Zapytany o to, na jakie pytania odpowiadają nowe materiały, poseł powiedział:

- W wielkim skrócie - co było przyczyną, jak wygladał przebieg działania organów państwa. Możemy zaobserwować bardzo pozytywne działania ze strony służb - taki obraz wyłania się z tych materiałów. Jest również kwestia związana z tym, co najbardziej interesuje opinię publiczną - sprawa tzw. resztówki, czyli gdzie są brakujące miliony złotych [z Amber Gold oraz jaki był cel inwestowania w linie lotnicze [OLT Express].

Podczas rozmowy poruszono również wątek komisji ds. wyłudzeń VAT, której członkowie zapowiedzieli złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz Sławomira Nowaka, w latach 2007-2009 szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Tomasz Rzymkowski zaznaczył, że również w aferze Amber Gold Nowak odgrywa pewną rolę.

- Jeśli popatrzymy na aferę Amber Gold, to rola ministra Nowaka nie jest incydentalna. Był ministrem transportu i budownictwa, odpowiedzialnym za Urząd Lotnictwa Cywilnego, ten bardzo rygorystyczny urząd, który w ciągu jednej doby był w stanie wydać koncesję dla podmiotu, który nie spełniał wymogów ustawowych, aby tę koncesję uzyskać

- zauważył parlamentarzysta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl