Elektromobilność bez tajemnic. Zobacz przewodnik po ustawie

zdjęcie ilustracyjne / pspa.com.pl, mat. pras.

  

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych opublikowało szczegółową analizę obowiązujących w Polsce regulacji prawnych dotyczących elektromobilności i paliw alternatywnych. Efektem prac ekspertów, prawników i praktyków rynku, jest pierwszy w Polsce przewodnik infograficzny dla samorządów i firm, który w przystępny sposób omawia wszystkie aspekty prawne i techniczne Ustaw.

Raport Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), największej organizacji branżowej zajmującej się kreowaniem rynku elektromobilności i paliw alternatywnych w Polsce, to praktyczny przewodnik po Ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych, Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, procedurze budowy ogólnodostępnych stacji ładowania i Strefach Czystego Transportu.

- Polska znajduje się obecnie na początkowym etapie wdrażania elektromobilności. Przed każdym podmiotem zainteresowanym rozwojem ekologicznego transportu w Polsce, od organów centralnych po przedsiębiorców, pojawiają się liczne wyzwania. Publikacja opisuje konsekwencje wprowadzenie do polskiego porządku prawnego Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, które weszła w życie 22 lutego bieżącego roku, wraz z późniejszymi nowelizacjami. Nowe unormowania stanowią podstawę rozwoju nisko- i zeroemisyjnego transportu w naszym kraju i jednocześnie nakładają liczne obowiązki na organy publiczne i jednostki samorządu terytorialnego – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Opracowanie opisuje najważniejsze zagadnienia związane z Ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych: nomenklaturę, architekturę rynku, ogólnodostępne punkty ładowania, katalog zachęt oraz obowiązki podmiotów publicznych. Ponadto, krok po kroku, prezentuje procedurę ogólnodostępnej stacji ładowania, zadania i obowiązki operatorów stacji oraz dostawców usług ładowania, a także umowy, których zawarcie jest niezbędne dla eksploatacji stacji i świadczenia usług ładowania. Dzięki publikacji PSPA, zainteresowane osoby będą miały możliwość zapoznać się również z zasadami funkcjonowania Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, formami i trybem wsparcia oraz obowiązującymi w tym zakresie procedurami. Partnerami przewodnika PSPA został Polski Fundusz Rozwoju oraz firmy PGE Nowa Energia i Engie.
 
Przewodnik w nakładzie kilku tysięcy egzemplarzy trafi do uczestników szkoleń „Elektromobilność w praktyce”, których organizatorem jest PSPA. Szkolenia, objęte patronatem Ministerstwa Energii i Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, odbędą się w ponad 30 największych miastach w Polsce.  

- Lista miast nie jest zamknięta. Gminy, które chcą, aby na ich obszarze administracyjnym PSPA zorganizowało darmowe szkolenie dla urzędników i przedstawicieli spółek miejskich, mogą się zgłaszać poprzez stronę elektromobilnoscwpraktyce.pl – mówi Maciej Mazur.  

Przewodnik po Ustawie o elektromobilności dostępny jest TUTAJ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pspa.com.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowe taśmy! Co prezes NIK K. Kwiatkowski mówił o sędziach? "W du**ch im się poprzewracało"

Krzysztof Kwiatkowski / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Portal tvp.info ujawnil kolejne nagrania - tym razem z restauracji Amber Room z 10 czerwca 2014 r. Na taśmach słyszymy głosy ówczesnego najbogatszego Polaka Jana Kulczyka i prezesa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego, którzy rozmawiają między innymi o prywatyzacji spółki Ciech. W pewnym momencie Kwiatkowski pokusił się również o ocenę pracy sędziów. - Niestety im się w du**ch poprzewracało trochę… – mówi prezes NIK do Kulczyka.

Portal tvp.info dotarł do nagrań z rozmowy między Janem Kulczykiem a Krzysztofem Kwiatkowskim, która dotyczyła prywatyzacji spółki Ciech. 

Stenogram z rozmowy Kulczyk-Kwiatkowski z czerwca 2014 r.:

JAN KULCZYK:  Jak się cieszę, że zacząłem normalnie, ta sprzedaż tego Ciechu taki był… wszyscy odebrali to…

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Patrzyłem na to jak na papierek lakmusowy, jak się zachowają co poniektórzy 

JAN KULCZYK: Czyli teraz już krótko mówiąc – można 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Normalnieje 

JAN KULCZYK: Teraz już, bo ja myślę, że i Donald i wszyscy zobaczyli, że nie będzie z tego tytułu miał jatki

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Rozmawiałem z Wojtkiem Karpińskim i on mówi: Jestem ciekaw reakcji, bo Donald mi dał zieloną rękę, ale mówi – no zobaczymy, jak to pójdzie (śmiech) 

JAN KULCZYK: Że dał zielone światło? 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Tak, dał mu zielone światło, ale jednocześnie mówił „bierzesz to na własną głowę” no. Jak to Donald. 

Później w czasie rozmowy w Amber Room Kwiatkowski pokusił się o szczerą ocenę pracy sędziów.

Ja bym powiedział tak (…) środowisko sędziowskie mi groziło protestami, że jak śmiem w ogóle wprowadzać możliwość oceny pracy sędziego. Ja mówię: a które środowisko nie podlega ocenie? (…) prowadzone przewlekle postępowanie czy nie prowadzone? Niestety im się w d**ach poprzewracało trochę…

– mówi Kwiatkowski do Kulczyka.

Fot./screen/tvp.info

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl