Wczoraj tj. 27 listopada, tuż przed północą, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli pojazd, który jechał z dużą prędkością. Widząc, jak kierowca stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, postanowili zatrzymać pojazd, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca seata nie reagował na polecenie policjantów. Zamiast zwolnić i zatrzymać się do kontroli, gwałtownie przyspieszył, skręcił w ulicę Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu i odjechał. Funkcjonariusze niezwłocznie ruszyli za nim w pościg i po kilku minutach zatrzymali seata.

Gdy policjanci zbadali stan trzeźwości 28-latka, to okazało się,że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna kierował seatem pomimo sądowego, dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, które obwiązywało od dnia 3 maja 2016 roku.

Nieodpowiedzialny mężczyzna będzie musiał liczyć się z poważnym konsekwencjami. Przypominamy, że niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem i podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.