Plebiscyt na poznaniankę roku i stulecia. Wśród nominowanych… „anonimowa Ukrainka”

Stary Rynek w Poznaniu / pixabay.com/BKD

  

Miasto Poznań ogłosiło plebiscyt, który wyłonić ma „Poznaniankę roku 2018” i „Poznaniankę stulecia”. Jak zaznacza kapituła konkursu, która zaproponowała nominacje, ma on wyróżnić wybitne kobiety, szczególnie zasłużone dla Poznania. A wśród nominowanych znalazła się... „anonimowa Ukrainka”.

Impulsem do zorganizowania konkursu jest obchodzona w tym roku setna rocznica uzyskania przez kobiety praw wyborczych.

Kandydatki do tytułu „Poznanianki roku 2018” i „Poznanianki stulecia” wybrała kapituła konkursu przy pomocy ekspertów. I tak pod przewodnictwem szefa rady miasta Grzegorza Ganowicza z Platformy Obywatelskiej kapituła wybrała 10 kandydatek do tytułu „Poznanianki roku 2018”.

Każda z kandydatek została krótko opisana – kapituła przedstawiła zasługi, za które znalazły się w tak zaszczytny gronie. Obok kobiet wymienionych z imienia i nazwiska na liście znalazła się… „anonimowa Ukrainka”, która jest „jedną z wielu”.

Dodatkowo kapituła pod przewodnictwem radnego z PO opisując tę wyimaginowaną „cudzoziemkę mieszkającą i pracującą w Poznaniu” nie zapomniała stworzyć piękną laurkę dla miasta, które jest otwarte, postępowe i tolerancyjne przyjmuje tych przybyszy.

Zabrakło tylko przypomnienia, że zgodnie z obietnicami prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, będzie tam niedługo „druga Kopenhaga”.

printscreen/poznan.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump uczcił tę datę. 27 stycznia br. Narodowym Dniem Pamięci o 75. Rocznicy Wyzwolenia Auschwitz

Donald Trump, / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Ustanawiam 27 stycznia 2020 roku Narodowym Dniem Pamięci o 75. Rocznicy Wyzwolenia Auschwitz - poinformował prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w proklamacji złożonej na ręce Andrzeja Dudy.

WKRÓTCE WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts