Policjanci przygotowują się do COP24

Ćwiczenia policji / malopolska.policja.gov.pl

  

Wypracowanie współdziałania policjantów z różnych jednostek w trakcie przywracania zbiorowego naruszenia porządku publicznego, obrony obiektu przed bezprawnymi zamachami oraz wyizolowaniu i zatrzymaniu najbardziej agresywnych osób z tłumu - to tylko nieliczne zadania, z którymi musieli zmierzyć się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie podczas szkoleń przygotowujących do COP24.

24 Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu odbędzie się w dniach 3 - 14 grudnia  2018 roku w Katowicach i Krakowie. Przygotowując się do zabezpieczenia tego wydarzenia policjanci biorą udział w szeregu szkoleń przygotowujących ich na tą okoliczność.

21.11.2018r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się kolejne z cyklu wspólnych szkoleń I Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji oraz policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Celem ćwiczenia było doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy, na potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom konferencji.

Przeprowadzone ćwiczenia miały przede wszystkim na celu wypracowanie współdziałania policjantów z różnych jednostek w trakcie przywracania zbiorowego naruszenia porządku publicznego, obrony obiektu przed bezprawnymi zamachami oraz wyizolowaniu i zatrzymaniu najbardziej agresywnych osób z tłumu.

Funkcjonariusze w trakcie symulowanych ćwiczeń mieli okazję w praktyce zweryfikować nabytą wcześniej wiedzę teoretyczną. W szkoleniu brali udział wyznaczeni mundurowi z jednostek garnizonu małopolskiego oraz IV Kompania Oddziału Prewencji Policji z Krakowa. Funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności pod nadzorem kadry dowódczej i instruktorów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

Ponadto policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie w ramach zawartego porozumienia wspólnie z funkcjonariuszami Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie realizują zajęcia z tak zwanej „FIREFOBII” oraz prowadzenia taktyki działania pododdziałów Policji w sytuacji zagrożenia obrzucenia policjantów środkami łatwopalnymi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Na paczce papierosów było zdjęcie... jego amputowanej nogi

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Osiadły w Metzu we wschodniej Francji Albańczyk rozpoznał na opakowaniu tytoniu zdjęcie swojej... amputowanej nogi, umieszczone jako ostrzeżenie przed nikotynizmem i szkodliwością palenia. 60-latek przeszedł amputację po obrażeniach w strzelaninie.

Zdjęcie charakterystycznych blizn po dokonanej w 1997 roku amputacji nogi na wysokości uda umieszczono na paczce tytoniu do samodzielnego skręcania papierosów w charakterze ostrzeżenia bez zgody Albańczyka.

"To nie jest kwestia pieniędzy. Szukamy drogi jaką zdjęcie trafiło na opakowanie. Głęboko rani to godność mojego klienta"

- powiedział adwokat Albańczyka Antoine Fittante.

Zdjęcie miało zostać zrobione podczas konsultacji medycznej w centrum ortopedycznym, w którym Albańczyk usiłował załatwić sobie protezę. Ale nigdy nie wyraził zgody na jego wykorzystanie.

Według mediów w Lotaryngii rozpoznał je syn, kiedy rok temu nabył w Luksemburgu tytoń do skręcania. Przywiózł opakowanie do domu. Cała rodzina jest przekonana, że na ostrzegawczej fotografii widać blizny ojca.

Fittante napisał do szpitala, żeby sprawdzić, jak doszło do udostępnienia zdjęcia obrażeń pacjenta. Kontaktuje się również z Komisją Europejską, ponieważ to ona nakazała umieszczanie tego typu ostrzeżeń na opakowaniach wyrobów tytoniowych w całej Unii Europejskiej.

Według adwokata zwykle wyciąga się zdjęcia z baz danych, które są weryfikowane i publikacja następuje za zgodą przedstawionych na nich osób.

O podobnej sprawie niecałe dwa tygodnie temu pisała włoska prasa. 100 mln euro odszkodowania domaga się mieszkaniec Włoch, który znalazł na paczkach papierosów zdjęcie zmarłej przed laty żony, zrobione gdy leżała zaintubowana w szpitalu.

Adwokat Włocha złożył pozew przeciwko wielkiemu koncernowi tytoniowemu, domagając się zadośćuczynienia, na co producent papierosów odpowiedział, że zdjęcia pochodzą ze zbiorów utworzonych na mocy europejskich i krajowych przepisów, a koncern "nie ma żadnej swobody działania" w ich wyborze. Koncern zasugerował wtedy zwrócenie się do Komisji Europejskiej bądź włoskiego resortu zdrowia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl