Policjanci przygotowują się do COP24

Ćwiczenia policji / malopolska.policja.gov.pl

  

Wypracowanie współdziałania policjantów z różnych jednostek w trakcie przywracania zbiorowego naruszenia porządku publicznego, obrony obiektu przed bezprawnymi zamachami oraz wyizolowaniu i zatrzymaniu najbardziej agresywnych osób z tłumu - to tylko nieliczne zadania, z którymi musieli zmierzyć się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie podczas szkoleń przygotowujących do COP24.

24 Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu odbędzie się w dniach 3 - 14 grudnia  2018 roku w Katowicach i Krakowie. Przygotowując się do zabezpieczenia tego wydarzenia policjanci biorą udział w szeregu szkoleń przygotowujących ich na tą okoliczność.

21.11.2018r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się kolejne z cyklu wspólnych szkoleń I Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji oraz policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Celem ćwiczenia było doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy, na potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom konferencji.

Przeprowadzone ćwiczenia miały przede wszystkim na celu wypracowanie współdziałania policjantów z różnych jednostek w trakcie przywracania zbiorowego naruszenia porządku publicznego, obrony obiektu przed bezprawnymi zamachami oraz wyizolowaniu i zatrzymaniu najbardziej agresywnych osób z tłumu.

Funkcjonariusze w trakcie symulowanych ćwiczeń mieli okazję w praktyce zweryfikować nabytą wcześniej wiedzę teoretyczną. W szkoleniu brali udział wyznaczeni mundurowi z jednostek garnizonu małopolskiego oraz IV Kompania Oddziału Prewencji Policji z Krakowa. Funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności pod nadzorem kadry dowódczej i instruktorów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

Ponadto policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie w ramach zawartego porozumienia wspólnie z funkcjonariuszami Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie realizują zajęcia z tak zwanej „FIREFOBII” oraz prowadzenia taktyki działania pododdziałów Policji w sytuacji zagrożenia obrzucenia policjantów środkami łatwopalnymi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Ukrainy poda się do dymisji

Wołodymyr Hrojsman / By Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40233209

  

Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman zapowiedział w poniedziałek, że ustąpi ze swego stanowiska, i oświadczył, że podanie o dymisję złoży po zaplanowanym na środę posiedzeniu jego rządu.

Hrojsman wyjaśnił, że jest to odpowiedź na oświadczenie zaprzysiężonego w poniedziałek na stanowisku prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Dziś prezydent Ukrainy złożył przysięgę. W swoim przemówieniu inauguracyjnym powiedział, że rząd powinien złożyć rezygnację. Sądzę, że rozumiecie, iż rząd składa rezygnację przed nowo wybranym parlamentem, a nie przed nowym prezydentem. Podjąłem jednak decyzję, że złożę dymisję po środowym posiedzeniu rządu 

- powiedział premier.

Hrojsman podkreślił swoją dumę z osiągnięć gabinetu, którym kierował. „W ciągu tych trzech lat nie dopuściliśmy do żadnego kryzysu, żadnego problemu, który byłby zagrożeniem dla naszej państwowości” - powiedział.

Premier ocenił, że wzywając do dymisji rządu, prezydent Zełenski wziął na siebie całą odpowiedzialność za władzę w kraju.

Po wybraniu nowego prezydenta mówiłem, że mam świadomość wyzwań i ryzyka, które stoją przed nami (...). Zaproponowałem prezydentowi i parlamentowi, byśmy szybko ustalili porządek dzienny i rozpoczęli podejmowanie decyzji, które uczynią Ukrainę silniejszą 

- oświadczył.

Prezydent wybrał inną drogę. Uważam, że swoim dzisiejszym oświadczeniem wziął on na siebie całą odpowiedzialność za przyszłe zagrożenia 

- zaznaczył Hrojsman.

Zełenski, który w mowie inauguracyjnej poinformował, że rozwiązuje obecny parlament Ukrainy, odniósł się też do pracy rządu.

41-letni Hrojsman jest premierem Ukrainy od kwietnia 2016 roku. Pochodzi z Winnicy, gdzie przez wiele lat był merem. Do rządu trafił w 2014 roku, gdy został wicepremierem ds. polityki regionalnej. W latach 2014-2016 był też przewodniczącym Rady Najwyższej (parlamentu).

Obecnie zamierza wystartować w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl