Jugendamty pod zwiększoną kontrolą! W Brukseli przyjęto rezolucję - a Pitera wściekła

Parlament Europejski / pixabay.com/CC0/hpgruesen

  

Parlament Europejski w Brukseli w głosowaniu przyjął rezolucję, dotyczącą kontrowersyjnych działań niemieckich Urzędów ds. Dzieci i Młodzieży (Jugendamtów) w sporach rodzinnych ws. dzieci. Chodzi o dyskryminację w takich sporach rodziców, którzy nie są Niemcami. Niezadowolona z przyjętej rezolucji jest europosłanka Platformy Obywatelskiej Julia Pitera, która już podczas prac nad dokumentem stawała w obronie niemieckich urzędów.

Jak informują autorzy projektu rezolucji, powstał on, gdyż do komisji petycji Parlamentu Europejskiego dotarło wiele petycji w sprawie domniemanej systematycznej dyskryminacji przez Jugendamty rodziców, niebędących obywatelami niemieckimi, w transgranicznych sporach dotyczących odpowiedzialności rodzicielskiej i opieki nad dziećmi.

Europosłowie wzywają w przyjętej rezolucji Komisję Europejską do zapewnienia dokładnych kontroli procedur i praktyk stosowanych w niemieckim systemie prawa rodzinnego, w tym w Jugendamtach, w przypadku transgranicznych sporów rodzinnych.

Niezadowolona z treści przyjętej rezolucji jest Julia Pitera, która w swoich wystąpieniach w Brukseli podkreślała, że podczas kontroli w 2011 roku żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono.

Przewodnicząca komisji petycji, która była sprawozdawcą projektu, po tym głosowaniu wycofała swoje nazwisko, a osób głosujących przeciw i wstrzymujących się od głosu było więcej, niż tych, które głosowały za 

– powiedziała Pitera w rozmowie z dziennikarzami po głosowaniu.

Jej zdaniem rezolucja... nie oddaje stanu faktycznego, lecz opiera się na treściach niepotwierdzonych skarg, które dotarły do komisji petycje Parlamentu Europejskiego.

Skąd taka gorliwość polskiej europosłanki w obronie niemieckich urzędów odpowiedzialnych za krzywdę wielu Polaków?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus. Tajwan ostrzega przed "chińskimi trollami"

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Policja na Tajwanie zarzuciła dziś trollom internetowym z Chin kontynentalnych, że sieją panikę w tajwańskim społeczeństwie poprzez rozgłaszanie fałszywych doniesień, wyolbrzymiających skalę epidemii groźnego koronawirusa na wyspie.

Tajwańska policja informuje o rosnącej liczbie przypadków rozpowszechniania w internecie plotek sugerujących, że władze wyspy nie radzą sobie z epidemią i usiłują ukryć ją przed mieszkańcami.

Biorąc pod uwagę treść niektórych takich wpisów, w tym dobór słownictwa, policjanci podejrzewają, że stoją za nimi osoby z Chin kontynentalnych.

- Celem jest wprowadzenie w błąd społeczeństwa i sianie paniki, by poważnie zagrozić naszej stabilności społecznej

 - napisano w komunikacie kryminalnego biura dochodzeniowego.

Prezydent Tajwanu Caj Ing-wen przestrzegła na Facebooku przed dawaniem wiary rozpowszechnianym w internecie plotkom. Nie odniosła się wprost do Chin kontynentalnych, ale zaznaczyła, że „niektóre plotki są nawet napisane w sposób, w jaki nie pisze się na Tajwanie”.

W komunikacie biura dochodzeniowego wymieniono przykłady wpisów z Facebooka i Twittera. Autor jednego z nich twierdzi na przykład, że na Tajwanie „pogrzebano setki, tysiące ciał” osób zmarłych rzekomo na Covid-19. W rzeczywistości na wyspie stwierdzono dotąd łącznie 32 zakażenia koronawirusem i jeden zgon.

Komunistyczne władze w Pekinie uznają Tajwan za zbuntowaną prowincję „jednych Chin” i nigdy nie wykluczyły możliwości użycia siły, by przejąć nad nim kontrolę. Demokratycznie wybrany rząd Tajwanu uważa natomiast wyspę za niezależną od ChRL Republikę Chińską.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts