Jugendamty pod zwiększoną kontrolą! W Brukseli przyjęto rezolucję - a Pitera wściekła

Parlament Europejski w Brukseli w głosowaniu przyjął rezolucję, dotyczącą kontrowersyjnych działań niemieckich Urzędów ds. Dzieci i Młodzieży (Jugendamtów) w sporach rodzinnych ws. dzieci. Chodzi o dyskryminację w takich sporach rodziców, którzy nie są Niemcami. Niezadowolona z przyjętej rezolucji jest europosłanka Platformy Obywatelskiej Julia Pitera, która już podczas prac nad dokumentem stawała w obronie niemieckich urzędów.

Parlament Europejski
pixabay.com/CC0/hpgruesen

Jak informują autorzy projektu rezolucji, powstał on, gdyż do komisji petycji Parlamentu Europejskiego dotarło wiele petycji w sprawie domniemanej systematycznej dyskryminacji przez Jugendamty rodziców, niebędących obywatelami niemieckimi, w transgranicznych sporach dotyczących odpowiedzialności rodzicielskiej i opieki nad dziećmi.

Europosłowie wzywają w przyjętej rezolucji Komisję Europejską do zapewnienia dokładnych kontroli procedur i praktyk stosowanych w niemieckim systemie prawa rodzinnego, w tym w Jugendamtach, w przypadku transgranicznych sporów rodzinnych.

Niezadowolona z treści przyjętej rezolucji jest Julia Pitera, która w swoich wystąpieniach w Brukseli podkreślała, że podczas kontroli w 2011 roku żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono.

Przewodnicząca komisji petycji, która była sprawozdawcą projektu, po tym głosowaniu wycofała swoje nazwisko, a osób głosujących przeciw i wstrzymujących się od głosu było więcej, niż tych, które głosowały za 

– powiedziała Pitera w rozmowie z dziennikarzami po głosowaniu.

Jej zdaniem rezolucja... nie oddaje stanu faktycznego, lecz opiera się na treściach niepotwierdzonych skarg, które dotarły do komisji petycje Parlamentu Europejskiego.

Skąd taka gorliwość polskiej europosłanki w obronie niemieckich urzędów odpowiedzialnych za krzywdę wielu Polaków?

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#rezolucja #Niemcy #Parlament Europejski #Jugendamt

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo