Polacy awansowali w rankingu FIFA! Są w czołowej "20"

Reprezentacja Polski / BY https://www.soccer.ru/galery/1055900/photo/734284, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70359731

  

Polska awansowała z 21. na 20. miejsce w najnowszej edycji rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Na prowadzeniu wciąż są brązowi medaliści mundialu w Rosji - Belgowie. Wyprzedzają o punkt mistrzów świata Francuzów.

Od momentu publikacji poprzedniej edycji zestawienia (25 października) polscy piłkarze rozegrali dwa mecze: towarzyski z Czechami (0:1) i w Lidze Narodów z Portugalią (1:1). Mimo braku zwycięstwa awansowali o jedną lokatę na 20., ex aequo z Peru.

Obecnie ranking jest liczony na nieco innych zasadach niż wcześniej (większy nacisk jest położony na mecze o punkty i ogólnie częstotliwość grania). Kolejny zostanie opublikowany 20 grudnia.

Czołówka rankingu FIFA - stan na 29 listopada 2018 roku:
(w nawiasach miejsce w poprzednim notowaniu):

 1.  (1.) Belgia         1727 pkt
 2.  (2.) Francja        1726
 3.  (3.) Brazylia       1676
 4.  (4.) Chorwacja      1634
 5.  (5.) Anglia         1631
 6.  (7.) Portugalia     1614
 7.  (6.) Urugwaj        1609
 8.  (8.) Szwajcaria     1599
 9.  (9.) Hiszpania      1591
10. (10.) Dania          1589
...
20. (21.) Polska         1518

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kuchciński: eurowybory jednymi z najważniejszych

/ Saeima [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

  

- Wybory europejskie są równie ważne, co krajowe, a może w pewnych okolicznościach i w perspektywie najbliższych lat są jednymi z najważniejszych – powiedział po oddaniu głosu w wyborach do Parlamentu Europejskiego marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Marszałek głosował w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 20 w Przemyślu (Podkarpackie).

Jak tłumaczył, wybory europejskie w perspektywie najbliższych lat są jednymi z najważniejszych, bo „jeszcze nie do końca zdajemy sobie sprawę, jak dużo zależy od Parlamentu Europejskiego i od Unii Europejskiej”.

"Dlatego też uważam, że zaangażowanie się i zainteresowanie się wyborami do Parlamentu Europejskiego z naszej strony powinno być jak najmocniejsze. Równe jak w wyborach prezydenckich czy parlamentarnych”

– mówił.

Zaznaczył, że w wyborach samorządowych wybieramy przedstawicieli władz lokalnych, z którymi mam do czynienia na co dzień. Jego zdaniem rzadziej obywatele mają okazję spotkać parlamentarzystów czy posłów do Parlamentu Europejskiego. „Ale tak wielka liczba spraw, która zależy od decyzji podejmowanych przez Parlament Europejski zmusza nas do tego, żebyśmy jak najbardziej odpowiedzialnie wybierali posłów do Parlamentu Europejskiego i tych, którzy będą dbali o interesy Polski” – dodał Kuchciński.

Pytany o frekwencję marszałek wyraził nadzieję, że będzie ona większa niż 5 lat temu. „Zainteresowanie życiem publicznym w Polsce rośnie, spory są bardzo mocne, rywalizacja jest bardzo duża, ale mam nadzieję, że wszyscy myślimy o Polsce pozytywnie” – podkreślił.

Nawiązując do trudnej sytuacji na południu kraju w związku z powodzią, Kuchciński powiedział, że władze państwowe spełniają swoje zadanie. „Idą z pomocą powodzianom i to jest dobra oznaka, że tutaj państwo polskie wykonuje swoje zadania” – dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl