Recydywista Sławomir Nowak

  

Czytelnicy i widzowie Strefy Wolnego Słowa doskonale pamiętają spis afer Platformy Obywatelskiej, który do dziś można znaleźć w internecie. W 2017 r. na profilu face­bookowym PiS został zamieszczony spis 115 afer rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Pojawia się w nim m.in. nazwisko Sławomira Nowaka, jednego z najbliższych współpracowników Donalda Tuska.

I nie chodzi tu tylko o jedną sprawę. W żargonie nazywa się to „działanie w recydywie”. Przesłuchania przed komisją śledczą ds. VAT pokazały kolejne zakulisowe działania ministra Nowaka. Jego spotkania z lobbystami oraz inicjatywy wykraczające poza obowiązki, które pełnił w KPRM, spowodowały, że przewodniczący komisji śledczej skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez niego przestępstwa (drugie zawiadomienie dotyczy Jacka Rostowskiego, ministra finansów w rządzie PO-PSL). I trudno będzie ministrowi Nowakowi wytłumaczyć wyborcom, że to nagonka PiS. Wystarczy przypomnieć działania ukraińskiej agencji zapobiegania korupcji, która trzy miesiące temu zarzuciła Sławomirowi Nowakowi, szefowi agencji drogowej Ukrawtodor, naruszenie przepisów antykorupcyjnych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts