Dentystka oszukiwała NFZ i pacjentów

dentysta / pixabay.com /Creative Commons CC0/jarmoluk

  

Prawie 500 zarzutów przedstawiono lekarz stomatolog z powiatu pszczyńskiego w związku z raportowaniem przez nią w Narodowym Funduszu Zdrowia rzekomo zrealizowanych świadczeń i wnioskowaniem o refundację leczenia, za które pacjenci już zapłacili.

Śląska policja podała dzisiaj, że dentystka przestępczy proceder prowadziła od stycznia 2015 r. Ostatni z łącznie 492 przedstawionych jej zarzutów dotyczył czynu z listopada 2017 r. Pierwsze sygnały o bezprawnej działalności lekarki pszczyńscy policjanci otrzymali w styczniu 2015 r.

Gdy funkcjonariusze ustalili, że stomatolog może stosować nielegalne praktyki rozliczeniowe z pacjentami i NFZ, rozpoczęli długotrwałe gromadzenie dowodów. I

ch praca – pod nadzorem miejscowej prokuratury – pozwoliła na sformułowanie aktu oskarżenia.

Przestępstwa dentystki polegały na przedkładaniu w Narodowym Funduszu Zdrowia raportów za rzekomo zrealizowane świadczenia i wniosków o refundację leczenia, za które pacjenci już zapłacili. Wartość strat śląskiego oddziału NFZ wyliczono w śledztwie na ponad 26 tys. zł, straty pacjentów wynoszą blisko 10 tys. zł.

Chcąc dotrzeć do pokrzywdzonych, śledczy musieli zweryfikowali tysiące dokumentów i przesłuchać kilkaset osób. Ustalili 496 świadków i 87 pokrzywdzonych. Większość zarzutów dotyczyła sytuacji, kiedy w rzeczywistości leczenie odbywało się w ramach wizyt prywatnych i pełnopłatnych, a dentystka w przekazanych dokumentach wnioskowała o refundację.

W ten sposób za jedną usługę otrzymywała zapłatę dwukrotnie. Zdarzały się też przypadki, kiedy przesłuchiwane osoby nie potwierdzały wykonania świadczeń wykazanych przez lekarkę w NFZ. W sumie kobieta usłyszała 492 zarzuty. Nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. W procesie może jej grozić kara maksymalnie do 8 lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polka uwolniona z rąk porywaczy

zdjęcie ilustracyjne / Paul Sableman CC BY 2.0

  

22-letnia Polka uprowadzona w nocy z piątku na sobotę w Holandii została uwolniona przez niemieckich antyterrorystów. Rzecznik policji w Kolonii poinformował w poniedziałek, że trójka porywczy, dwóch Polaków i Czech, trafiła do aresztu śledczego.

Kobieta została uprowadzona z domku letniskowego w miejscowości Opmeer, na północ od Amsterdamu. Jak podaje holenderska agencja informacyjna ANP około 1.00 w nocy w sobotę kilku mężczyzn zapukało do drzwi budynku i następnie grożąc bronią zmusiło kobietę, by wsiadła do ich auta. Policja w Kolonii podaje, że porywaczy było trzech, mieli 26, 27 i 32 lata.

Świadkowie zdarzenia natychmiast powiadomili holenderską policję, jednak przestępcom udało się uciec przez granicę do Niemiec. Śledczy z Kolonii, którzy przejęli sprawę, w sobotę po południu namierzyli dom w miejscowości Bergheim na zachód od Kolonii, w którym mogli przebywać porywacze. - Istniały poszlaki, że mogą tam przebywać osoby powiązane z porwaniem - poinformował rzecznik policji.

Podczas, gdy antyterroryści z jednostki SEK przygotowywali się do szturmu domu, inna grupa funkcjonariuszy zlokalizowała na autostradzie A57 koło miasteczka Willich auto, w którym dwóch mężczyzn przewoziło 22-latkę. Kiedy około godziny 21.00 samochód zjechał z autostrady i zatrzymał się na światłach, policja przypuściła atak i uwolniła kobietę. Nic jej się nie stało. Dwóch porywaczy zostało lekko rannych. W domu w Bergheim zatrzymano trzeciego mężczyznę biorącego udział w porwaniu.

Rzecznik policji w Kolonii poinformował w poniedziałek, że wszyscy znajdują się obecnie w areszcie śledczym. Jak ustalono w trakcie przesłuchań jeden z porywaczy jest byłym partnerem kobiety, która po rozstaniu przeprowadziła się do Holandii. Mężczyzna nie mógł się z tym pogodzić i postanowił ją zmusić do powrotu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl