Wyroki dla szajki rozbójniczej

Na kary od czterech do pięciu lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Opolu trzech mężczyzn oskarżonych o dokonanie serii napadów na salony gier i sklep spożywczy. Wyrok nie jest prawomocny.

paragraf
pixabay.com /Creative Commons CC0/geralt

Według aktu oskarżenia działający w grupie Sebastian D., Michał W. i Andrzej A. wiosną tego roku napadli na dwa salony gier i sklep spożywczy. Przestępcy brali wszystko, co uznali za wartościowe – gotówkę, telefony, dyski i piwo.

Do pierwszego napadu doszło w salonie gier w Zdzieszowicach. Napastnicy weszli do obiektu, a następnie zastraszyli pracownicę i łomem wyrwali z jednego z automatów kasetkę z nieustaloną kwotą pieniędzy.

Na koniec zabrali dwa telefony komórkowe i rejestrator wideo, by utrudnić ustalenie ich tożsamości.

Kilka dni później ta sama grupa odwiedziła salon gier w Kędzierzynie-Koźlu. Po obezwładnieniu obsługi gazem łzawiącym bandyci ukradli ponad trzy tysiące złotych i dysk z zapisem monitoringu.

Do ostatniego zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło w jednym ze sklepów w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie próbowali ukraść piwo.

Kiedy sprzedawczyni przyłapała ich na kradzieży, mężczyźni użyli gazu łzawiącego, a następnie próbowali zastraszyć ją butelką i zabrać telefon komórkowy. Kobiecie udało się uciec, a napastnicy kilka dni później trafili w ręce policji.

Sebastian D. i Michał W. zostali skazani na cztery lata więzienia. Działający w warunkach recydywy Andrzej A. ma spędzić w więzieniu pięć lat. 

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#Opole #wyrok #sąd #Zdzieszowice #złodzieje

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo