Wyroki dla szajki rozbójniczej

paragraf / pixabay.com /Creative Commons CC0/geralt

  

Na kary od czterech do pięciu lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Opolu trzech mężczyzn oskarżonych o dokonanie serii napadów na salony gier i sklep spożywczy. Wyrok nie jest prawomocny.

Według aktu oskarżenia działający w grupie Sebastian D., Michał W. i Andrzej A. wiosną tego roku napadli na dwa salony gier i sklep spożywczy. Przestępcy brali wszystko, co uznali za wartościowe – gotówkę, telefony, dyski i piwo.

Do pierwszego napadu doszło w salonie gier w Zdzieszowicach. Napastnicy weszli do obiektu, a następnie zastraszyli pracownicę i łomem wyrwali z jednego z automatów kasetkę z nieustaloną kwotą pieniędzy.

Na koniec zabrali dwa telefony komórkowe i rejestrator wideo, by utrudnić ustalenie ich tożsamości.

Kilka dni później ta sama grupa odwiedziła salon gier w Kędzierzynie-Koźlu. Po obezwładnieniu obsługi gazem łzawiącym bandyci ukradli ponad trzy tysiące złotych i dysk z zapisem monitoringu.

Do ostatniego zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło w jednym ze sklepów w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie próbowali ukraść piwo.

Kiedy sprzedawczyni przyłapała ich na kradzieży, mężczyźni użyli gazu łzawiącego, a następnie próbowali zastraszyć ją butelką i zabrać telefon komórkowy. Kobiecie udało się uciec, a napastnicy kilka dni później trafili w ręce policji.

Sebastian D. i Michał W. zostali skazani na cztery lata więzienia. Działający w warunkach recydywy Andrzej A. ma spędzić w więzieniu pięć lat. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl