Nowy wicewojewoda świętokrzyski

Doradca wojewody świętokrzyskiego, b. poseł i b. burmistrz Włoszczowy Bartłomiej Dorywalski, został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko wicewojewody świętokrzyskiego. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Bętkowskiego.

Bartłomiej Dorywalski
twitter.com/PKwietniewski

Nowego wicewojewodę przestawiła dziś na konferencji prasowej wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Wojewoda poinformowała, że premier powołał wicewojewodę we wtorek. Dorywalski zastąpił na stanowisku Andrzeja Bętkowskiego, który w ubiegłym tygodniu został wybrany przez radnych sejmiku województwa świętokrzyskiego, marszałkiem województwa.

Wojtyszek przypomniała, że od trzech lat współpracuje z Dorywalskim, który był zatrudniony w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, jako jej doradca.

Mam nadzieję, że ta doskonała współpraca w różnych zespołach zadaniowych, dzięki którym realizowaliśmy program Prawa i Sprawiedliwości, w bezkolizyjny sposób pozwoli wejść w nową rolę panu Bartłomiejowi

– dodała.

Dorywalski podziękował premierowi za powołanie na funkcję wicewojewody, a wojewodzie – za wystąpienie z wnioskiem do szefa rządu z jego kandydaturą. - To dla mnie ogromny zaszczyt, ale także również bardzo duże wyzwanie. Zrobię wszystko, żeby wypełniać tę funkcję godnie. Swoją pracą, zaangażowaniem, doświadczeniem, zrobię wszystko, żeby jak najbardziej pomagać pani (wojewodzie) w wykonywaniu zadań wojewody świętokrzyskiego – zadeklarował. Podziękował także za wsparcie świętokrzyskiej posłance PiS, Marii Zubie.

Dorywalski był do niedawna zawieszony w prawach członka PiS. Według kieleckiej "Gazety Wyborczej", chodziło o sprawy związane z wyborami samorządowymi. Jak poinformował wicewojewoda, to postępowanie zostało 20 listopada umorzone.

Bartłomiej Dorywalski ukończył studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, na tej samej uczelni obronił doktorat. Był społecznym asystentem organizatora struktur PiS w województwie świętokrzyskim, Przemysława Gosiewskiego. W 2006 r. został burmistrzem Włoszczowy. Po śmierci Gosiewskiego w katastrofie smoleńskiej objął po nim mandat poselski - w maju 2010 r. (sam nie został wybrany trzy lata wcześniej do Sejmu). Jesienią tego samego roku ponownie został wybrany burmistrzem Włoszczowy. W latach 2014-2018 był radnym PiS w sejmiku województwa świętokrzyskiego. W wyborach do Sejmu w 2015 r. nie zdobył mandatu. W grudniu tego samego roku został doradcą wojewody świętokrzyskiego. Nie startował w ostatnich wyborach samorządowych.

W połowie listopada Komitet Polityczny PiS rekomendował Dorywalskiego na wicemarszałka województwa świętokrzyskiego. Sprzeciw wobec kandydatury Dorywalskiego wyraziła część radnych ugrupowania, dlatego władze centralne partii w jego miejsce zaproponowały innego kandydata do zarządu województwa. (PAP)

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Wojewoda #Kielce #świętokrzyskie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo