Polski elektro-folk na... Wileńszczyznie. Posłuchaj!

Już za kilka dni zapalimy pierwszą świeczkę w adwentowym wianku, ale jeszcze mamy trochę czasu na swoje ziemskie zabawy. Na przykład na posłuchanie muzyki electro-folkowej, jak ta zespołu Folk Vibes z Wileńszczyzny, który w tych dniach prezentuje swój nowy album „Ruta”.

Folk Vibes
Joanna Bożerodska arch.

Zespół Folk Vibes jest laureatem konkursów międzynarodowych, powstał z potrzeby zachowania tradycji folkloru ojczystego, z nadzieją kultywowania kultury ludowej wśród młodzieży. Folk Vibes, poszukując nowych form przekazu artystycznego, w autentycznej manierze aranżuje pieśni ludowe z Polski, Litwy, Wileńszczyzny. Powracając do korzeni zarówno słowiańskich, jak też bałtyckich, ukazuje starodawne pieśni weselne, wojenne, obrzędowe, pieśni regionalne - w elektronicznej aranżacji.

Ignas Juzokas – kompozytor, twórca i wykonawca muzyki elektronicznej, autor aranżacji Zespołu „Folk Vibes“. 

Justė Sakalytė – saksofonistka, wokalistka, wykładowczyni na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie. 

Valerijus Kračius – akordeonista, aktywny uczestnik różnych projektów, bakalaureata Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru.

Folk Vibes bierze udział w projektach, konkursach i festiwalach, często o zasięgu międzynarodowym. Zespól jest zwycięzcą następnych konkursów za rok 2017-2018: Laureaci w Republikańskim konkursie folklorystycznym „Tradiciju paveldetojai”, (Wilno, 2017 r.), Laureaci w Międzynarodowym konkursie folklorystycznym „Pokrovskie kołokoła” (Wilno, 2017 r.), Laureaci Republikańskiego konkursu kolęd i pastorałek w Wilnie (2017 r.),  II miejsce w Międzynarodowym konkursie kolęd i pastorałek w Będzinie, Polska (Kategoria Zespoły wokalno-instrumentalne, II miejsce, Nagroda Noel Joy Fundation USA, 2018 r.), Wyróżnienie w III konkursie piosenki „Do słów A. Osieckiej” (Wilno, 2018).
 

 

 

 Źródło: niezalena.pl

#folk #muzyka #Litwa #Wilno #Wileńszczyzna

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo