Jest wniosek o tymczasowy areszt dla byłego szefa KNF! W świetle zarzutów grozi mu do 10 lat więzienia

Prokurator Tomasz Tadla prowadzący sprawę KNF poinformował, że prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego, Marka Ch. Usłyszał on zarzut przekroczenia uprawnień w związku z zajmowanym stanowiskiem.

Marek Ch., były szef Komisji Nadzoru Finansowego
fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

-  Jest wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie - na dwa miesiące - byłego szefa KNF Marka Ch.

- poinformował dziś prokurator Tomasz Tadla. Ch. jest podejrzany o przekroczenia uprawnień szefa Komisji Nadzoru Finansowego. W świetle prawa, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano Marek Ch., były przewodniczący KNF został zatrzymany przez CBA na podstawie postanowienia prokuratora. Został przewieziony do Katowic, gdzie rozpoczęło się jego przesłuchanie, które kontynuowano również dzisiaj. Były szef KNF nie przyznaje się do stawianego mu przez śledczych zarzutu.

Kilka miesięcy temu Marek Ch. miał rozmawiać z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim. Według Czarneckiego, ówczesny przewodniczący KNF zaoferował przychylność dla jego banku w zamian za około 40 mln zł - miało to być wynagrodzenie dla wskazanego przez Ch. prawnika.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#tymczasowe aresztowanie #prokuratura #były szef KNF #KNF #Marek Ch.

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo