Zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jacka Rostowskiego i Sławomira Nowaka

Konferencja w Sejmie RP / TVP Info/print screen

  

Komisja ds. VAT złoży zawiadomienia do prokuratury ws. byłych ministrów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego Jacka Rostowskiego i Sławomira Nowaka – podał dziś na konferencji prasowej w Sejmie Marcin Horała. Przewodniczący komisji dodał, że chodzi o przekroczenie uprawnień i udzielenie informacji osobom nieuprawnionym.

Komisja rozpatrzyła dziś kilka wniosków, w tym o możliwości popełnienia przestępstwa. Wnioski dotyczą Jacka Rostowskiego oraz Sławomira Nowaka.

Jacek Rostowski nie podjął prób przywrócenia sankcji, której brak przyczyniał się do strat skarbu państwa

– powiedział poseł Horała.

Powzięliśmy wiadomość o możliwości popełnienia czterech przestępstw przez Jacka Rostowskiego i Sławomira Nowaka – dodał poseł PiS.

Jak podał, złożą do prokuratury zawiadomienia ws Rostowskiego i Nowaka.

Czego dotyczy zawiadomienie?

Zawiadomienie dotyczy możliwości popełnienia czterech przestępstw. Pierwsze z nich to przekroczenie uprawnień przez pana ministra Rostowskiego. Drugie to ujawnienie niejawnych informacji, objętych tajemnicą służbową i skarbową osobie nieuprawnionej. Trzecie to doprowadzenie do straty w mieniu publicznym w ogromnych rozmiarach, poprzez doprowadzenie do rozszczelnienia systemu podatkowego. I zarzut niedopełnienia obowiązków co do sankcji unijnych

- mówił na konferencji Marcin Horała.

Przewodniczący komisji ds. VAT podał, ze złożenie tego zawiadomienia w dużej mierze opiera się na zeznaniach Elżbiety Chojny-Duch, byłej wiceminister finansów w rządzie PO-PSL.

Wniosek o złożeniu zawiadomienia przyjęto na tajnym posiedzeniu komisji. Przeciwko przyjęciu go byli posłowie opozycji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po 19 dniach migranci zeszli ze statku

/ twitter.com/openarms_fund screen

  

Po 19 dniach kryzysu, statek organizacji pozarządowej Open Arms został wpuszczony do portu na włoskiej wyspie Lampedusa, a pokład opuściło ponad 80 migrantów. Impas rozwiązała prokuratura, która nakazała natychmiastową ewakuację migrantów.

Migranci zeszli na ląd w nocy z wtorku na środę. Wszyscy zostali przewiezieni do ośrodka pobytu na Lampedusie. Przejazdowi autokarów z rozbitkami towarzyszyły przepychanki między zwolennikami i przeciwnikami przyjmowania migrantów.

Jednostka hiszpańskiej organizacji pomocowej czekała na zgodę na wpłynięcie do portu w odległości 800 metrów od brzegów Lampedusy, a sytuacja na pokładzie według relacji załogi pogarszała się z każdą chwilą, przede wszystkim z powodu fatalnych warunków sanitarno-higienicznych. Do kulminacji napięcia doszło we wtorek, gdy kilkunastu zdesperowanych migrantów skoczyło do morza po to, by o własnych siłach dotrzeć na ląd. Niektórzy zostali wyłowieni i wrócili na pokład; inni - dostali się na wyspę.

Wieczorem prokuratura w Agrigento na Sycylii nakazała konfiskatę statku i natychmiastową ewakuację wszystkich migrantów. Pozostało ich na pokładzie ponad 80. W poprzednich dniach zabrano stamtąd 27 nieletnich i około 20 osób z powodu stanu zdrowia.

[polecam:https://niezalezna.pl/284389-migranci-spanikowali-i-rzucili-sie-do-wody]

"Nareszcie koszmar się kończy" - tak decyzję prokuratury skomentowała organizacja Open Arms.

Śledczy na jej wniosek prowadzą dochodzenie w sprawie nielegalnego przetrzymywania ludzi na pokładzie.

Decyzję prokuratury o nakazie ewakuacji migrantów skrytykował wicepremier, szef MSW Matteo Salvini, inicjator polityki zamkniętych włoskich portów dla statków NGO.

Kolejny impas wokół jednostki z migrantami uratowanymi na Morzu Śródziemnym został rozwiązany w dniu oficjalnego rozpoczęcia kryzysu rządowego we Włoszech, po dymisji premiera Giuseppe Contego z powodu rozpadu koalicji antymigracyjnej Ligi Salviniego i Ruchu Pięciu Gwiazd.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl