Seria alarmów bombowych w Moskwie. Ewakuowano ludzi z centrów handlowych i dworca

zdjęcie ilustracyjne / By Pure Engineer - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31621447

  

Jak podaje rosyjska agencja informacji RIA Novosti, w Moskwie doszło do serii alarmów bombowych, na skutek których ewakuowano ludzi z wielu obiektów na terenie miasta, w tym centrów handlowych oraz Dworca Kijowskiego.

Dziś rano po anonimowych telefonach o podłożonych ładunkach wybuchowych ewakuowano klientów i personel 12 centrów handlowych na terenie Rosji - taką informację potwierdziła RIA Novosti w rozmowie z przedstawicielem moskiewskich służb ratunkowych. Według przekazanych przez agencję danych, ewakuowanych zostało łącznie ponad 3700 osób. Teraz obiekty przeszukiwane są przez służby.

Rozmówca RIA Novosti poinformował również o ewakuacji Dworca Kijowskiego, jednej z największych stacji kolejowych w Moskwie.

Portal RBK podał, że doniesień o alarmach bombowych w Moskwie nie potwierdzono w rosyjskim MSW i Ministerstwie ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

W drugiej połowie zeszłego roku podczas fali fałszywych alarmów przeprowadzono ewakuację łącznie 4 tys. obiektów na terenie Rosji. Pod koniec zeszłego roku parlament zaakceptował znaczne zaostrzenie kar za działania nazwane "terroryzmem telefonicznym" - z pięciu do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ria.ru, rmf24.pl, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek kolumny policyjnych motocykli

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Piotr Drabik/CC BY-SA 2.0

  

Do wypadku w kolumnie motocykli z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie doszło w miejscowości Krubin. Jeden z motocyklistów nie wyhamował i uderzył w jadące przed nim dwa motocykle. Te potrąciły kolejny, powodując efekt domina - poinformowała Justyna Stopińska z legionowskiej policji.

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach popołudniowych. Jak informuje Stopińska, w skład kolumny wchodziło 16 motocykli, którymi jechali kursanci oraz wykładowcy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Przed kolumną policyjnych motocykli jechało auto osobowe. Kiedy osobówka zasygnalizowała zamiar zmiany kierunku jazdy, motocykliści zaczęli hamować.

"Jeden z motocyklistów nie wyhamował i uderzył w jadące przed nim dwa motocykle. Te z kolei uderzyły w kolejny powodując efekt domina"

- powiedziała Stopińska.

Jeden z motocyklistów trafił do szpitala z urazem nogi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl