Hanka! Santa subito!

  

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz odprawił w niedzielę mszę św. w intencji byłej już prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Podczas swojego kazania nie szczędził jej miłych słów. Zacytuję fragmenty. „Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany. […] Pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem” – mówił kard. Kazimierz Nycz.

W pierwszej chwili myślałem, że ktoś ze mnie kpi. Bo przecież to Hanna Gronkiewicz-Waltz wyrzucała z pracy prof. Bogdana Chazana za obronę życia. To przecież ona osobiście odpowiada za los tysięcy osób wyrzucanych ze swoich domów przez czyścicieli kamienic. Wydawałoby się, że już tylko te dwie sprawy pokazują, że mówienie o tym, iż HGW miała zawsze Boga przed oczami, jest jednak kłamstwem. No, ale pewnie ja się nie znam i biskup nie może się mylić. Jeżeli jednak HGW przez 12 lat w Warszawie budowała Królestwo Boże, to ja jednak powoli zaczynam się zastanawiać, czy na pewno chcę się tam znaleźć. I chyba okrzyki: „Hanka! Santa subito!” niewiele tu zmienią.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts