Eldorado sieci handlowych

  

Black Friday to dzień, w którym sklepy wielkopowierzchniowe osiągają rekordowe zyski. To symboliczne, że właśnie w tym dniu Sejm przegłosował ustawę o zmianie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej z 6 lipca 2016 r., która w art. 11a stwierdza: „Przepisy ustawy stosuje się do przychodów ze sprzedaży detalicznej osiągniętych od dnia 1 stycznia 2020 r.”. O czym jest ta ustawa?

To tzw. podatek od supermarketów, który obowiązuje od września 2016 r. Jednak Komisja Europejska natychmiast wezwała Polskę do zawieszenia jego stosowania, ponieważ podatek mógłby faworyzować mniejsze sklepy. Jednym słowem sklepik rodzinny Kowalskich mógłby stać się konkurencją dla międzynarodowych molochów. W związku z groźbami Brukseli rząd polski po raz kolejny zawiesił stosowanie ustawy i nie będzie pobierał podatku od handlu detalicznego w supermarketach. Tym razem do końca 2019 r. Większość sieci handlowych należy do zagranicznych koncernów. Według danych z 2016 r. duża część z nich płaci bardzo niskie podatki, a są takie spółki, jak np. Makro Cash and Carry czy Auchan, które wykazały straty i CIT należny wyniósł zero. Niestety, to nie są wyjątki!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts