Kto rozbija Unię

  

Jednoczenie przez podział było niegdyś cechą polskiej prawicy. Dziś na drogę tę weszli Macron, wzywający do budowy armii europejskiej do obrony przed USA, i Merkel, ogłaszająca konieczność rezygnacji narodów europejskich z suwerenności. Trudno o bardziej dezintegrujące UE projekty.

Unia miałaby przejąć politykę obronną, zagraniczną, imigracyjną i fiskalną, o której decydowałoby grono niewybieralnych urzędników, działających pod wpływem Berlina i Paryża. Wybory w państwach członkowskich, pozbawionych kontroli nad tymi dziedzinami polityki, byłyby pustym teatrem politycznym. I to się nam proponuje w imię jedności europejskiej! Wszak dziecko zgadnie, że to najprostsza droga do rozbicia UE. Unia zaś jest Polsce potrzebna, bo jej alternatywą jest koncert mocarstw (w tym Rosji) i może o to właśnie, a nie o jedność europejską chodzi projektodawcom.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts