Rosyjska inwazja to tylko kwestia czasu? Prezydent Ukrainy nie ma już żadnych wątpliwości

Petro Poroszenko oznajmił, że decyzja o wprowadzeniu stanu wojennego podyktowana jest realną groźbą inwazji Rosji „na pełną skalę”. Ponadto ujawnił zdjęcia wskazujące na mobilizację rosyjskich wojsk tuż przy granicy z Ukrainą.

rosyjskie okręty wojenne
mil.ru

Ukraiński prezydent oznajmił, że po ataku okrętów granicznych rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa na okręty marynarki wojennej Ukrainy w Cieśninie Kerczeńskiej Moskwa nie odpowiedziała na jego propozycję rozmowy telefonicznej z prezydentem Władimirem Putinem.

Poroszenko podkreśla, że sprawa jest niezwykle poważna.

- Chcę, żebyście nie myśleli, że to są zabawy. Ukraina znajduje się pod poważną groźbą wojny z Federacją Rosyjską na szeroką skalę. W nocy (po ataku – przyp. red.) zamówiłem rozmowę z prezydentem Rosji Putinem, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi – ujawnił Poroszenko.

Prezydent Ukrainy pokazał także zdjęcia, które – jak wyjaśnił – są fotografiami rosyjskiej bazy wojskowej rozlokowanej w odległości 18 kilometrów od granicy z Ukrainą. Wykonano je 17 i 24 września oraz w październiku.

- Jak widzicie, liczba czołgów w bazach wzdłuż naszej granicy zwiększyła się trzykrotnie. W jakim celu zostały tam rozmieszczone? – powiedział Poroszenko

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#wojsko #Władimir Putin #Petro Poroszenko #inwazja #Ukraina #Rosja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo