Giertychowi skończyły się asy? Z rękawa wyciąga kolejne pozwy. Tym razem za cel obrał TVP

Roman Giertych / Krzysztof Sitkowski / Gazeta Polska

  

Zaledwie kilka dni temu mecenas Roman Giertych (pełnomonik m.in. Donald Tuska i Stanisława Gawłowskiego) poinformował o wystąpieniu z pozwami wobec dziennikarzy TVP, a już zapowiada kolejne. O co chodzi tym razem? Za pierwszym razem Giertych twierdził, że stacja narusza jego dobre imię, natomiast teraz przekonuje, że... szkaluje go „jako rzekomego agenta Rosji”.

Mecenas Roman Giertych, prawnik znany z walki o wolność słowa, postanowił wystąpić na drogę sadową przeciwko dziennikarzom TVP, którzy - jego zdaniem - naruszyli jego dobre imię – informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl zaledwie kilka dni temu.

Giertycha dotknęło to, że że Danuta Holecka poświęciła mu pięć minut w Wiadomościach, „które się sprowadzały do czarnego PR”. Giertych poczuł się obrażony i zażądał przeprosin oraz zapłaty 200 tys. zł na Caritas lub Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Telewizja w swoim oświadczeniu zapowiedziała obronę dziennikarzy.
 
Wygląda na to, że sprawa na tym się jednak nie skończy. Portal Wirtualnemedia.pl informuje, że mecenas Giertych zamierza złożyć kolejne pozwy przeciwko Telewizji Polskiej. Tym razem powodem ma być szkalowanie jego osoby jako „rzekomego agenta Rosji”. Cała sprawa ma związek z udostępnionym przez portal TVP Info nagraniem z restauracji Amber Room, na któym słychać rozmawiających o Giertychu Radosława Sikorskiego i Jana Kulczyka. To już kolejne nagranie, w którym pojawia się nawiazanie do mecenasa.


 

„- Giertych teraz żałuje błędów, które popełnił w relacjach [z tobą] - mówił w rozmowie z najbogatszym Polakiem
Radosław Sikorski. Szef MSZ w rządzie Donalda Tuska chciał ocieplić wizerunek Giertycha, a w rozmowie z Kulczykiem usłyszał, że ten uważa go za rosyjskiego agenta, którym Rosjanie posłużyli się przy komisji śledczej ds. Orlenu” – czytamy na łamach portalu TVP.info.

Na reakcję Giertycha nie trzeba było długo czekać. Zarzucił TVP skasowanie materiałów z zeszłego tygodnia i zapowiedział kolejne pozwy przeciwko stacji.

- Dlaczego TVP skasowała materiały z zeszłego tygodnia? Czyżby się wstydzili? A może myśleli, że nie zabezpieczyłem? Naiwni.  [...] Dwie ciekawostki: TVP skasowała swoje materiały z Wiadomości na stronach internetowych odnoszące się do afery KNF. ( Jakby ktoś potrzebował to są zgrane u mnie). No i druga ciekowstka: składam nowy pozew przeciwko TVP za szkalowanie mnie jako rzekomego agenta Rosji – napisał na Twitterze.

Co ciekawe, chwilę później na Twitterze Giertych poinformował, że w najbliższy piątek ukazuje się jego książka. Mecenas zareklamował ją już nawet na Twitterze.  Ma być sporo o PiS i walce w oboronie demokracji i konstytucji. Nie ma to jak dobry PR i reklama... zwłaszcza, gdy o Giertychu w ostatnich dniach sporo się mówi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl, tvp.info, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Książki nazistowskiego propagandysty nie znikną z Amazona? „Działamy zgodnie z regulaminem”

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/peter89ba

  

Jako sprzedawca książek jesteśmy świadomi historii związanej z ich cenzurą, dlatego nie lekceważymy tej kwestii. Uważamy, że ważne jest zapewnienie dostępu do treści drukowanych także w przypadku książek, które mogą budzić zastrzeżenia - pisze spółka Amazon odpowiadając na apel Muzeum Auschwitz, o usunięcie ze sprzedaży książek autorstwa Juliusa Streichera – jednego z organizatorów pogromów żydowskich.

Muzeum Auschwitz zaapelowało na Twitterze do szefa Amazona Jeffa Bezosa, by ze sklepu internetowego usunięto książki z nazistowską propagandą. Placówka wskazała, że wśród oferowanych tytułów są prace Juliusa Steichera, organizatora pogromów antyżydowskich.

"Nienawistna, zjadliwie antysemicka propaganda nazistowska jest dostępna w sprzedaży nie tylko w Internecie na @AmazonUK. Książki autorów jak Julius Streicher można znaleźć również na @amazon i @AmazonDE. Takie książki należy natychmiast usunąć"

– podało na Twitterze Muzeum.

Placówka zilustrowała swój wpis skanem stron Amazon, na których oferowane są angielskie i francuskie tłumaczenia antysemickich książek Streichera, także kierowanych do dzieci.

O to samo do brytyjskiego oddziału Amazon zaapelował też Holocaust Educational Trust. Na Twitterze napisali: "Nie ma miejsca na nazistowską propagandę na elektronicznych półkach z książkami w naszym kraju. Wzywamy @AmazonUK, by usunął nazistowską propagandę, którą sprzedaje".

Podobny apel do władz Amazona wystosował litewski prezydent Linas Linkevicius.

Przyłączam się do prośby i żądania Muzeum Auschwitz, o usunięcie książek z nazistowską propagandą. Jest to kompletnie nie do zaakceptowania

- napisał na Twitterze.

"Jako sprzedawca książek jesteśmy świadomi historii związanej z ich cenzurą, dlatego nie lekceważymy tej kwestii. Uważamy, że ważne jest zapewnienie dostępu do treści drukowanych, także w przypadku książek, które mogą budzić zastrzeżenia. Tym niemniej wszelkie wątpliwości i sygnały, dotyczące zasadności sprzedaży wybranych tytułów, traktujemy bardzo poważnie"

- odpowiedział Amazon w oficjalnym stanowisku.

[polecam:https://niezalezna.pl/312204-to-nalezy-natychmiast-usunac-muzeum-auschwitz-pisze-do-szefa-amazona]

Jak dodano, "Amazon działa zgodnie z regulaminem, określającym, które książki mogą być wystawione na sprzedaż".

"Inwestujemy wiele czasu i zasobów by mieć pewność, że nasze wytyczne są przestrzegane. W przypadku gdy jakiś produkt nie jest z nimi zgodny, zostaje wycofany ze sprzedaży. Dodatkowo – poza naszymi stałymi, proaktywnymi działaniami – niezwłocznie reagujemy na sygnały o wszelkich odstępstwach od opisanych zasad"

- czytamy.

Pod koniec ub.r. Amazon – po apelach Muzeum Auschwitz - wycofał z oferty ozdoby świąteczne, otwieracz do butelek oraz podkładkę pod mysz ze zdjęciami obozu Auschwitz. Oświęcimskie muzeum podkreślało wówczas, że sprzedaż produktów ze zdjęciami miejsca, w którym Niemcy zgładzili ponad 1,1 mln osób, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości, świadczy o braku szacunku dla ofiar.

Holocaust Educational Trust jest brytyjską organizacją charytatywną, która przybliża młodzieży historię Holokaustu.

Julius Streicher był jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli nazizmu i antysemityzmu. Był wydawcą pisma propagandowego "Der Stuermer" i współorganizatorem eksterminacji Żydów przez III Rzeszę. Podczas procesu przywódców niemieckich w Norymberdze został skazany na śmierć za zbrodnie przeciw ludzkości i stracony w 1946 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts