Haniebne słowa w mediach społecznościowych Platformy Obywatelskiej! PiS domaga się przeprosin

Platforma Obywatelska w końcu się doigrała! Na oficjalnych kontach partii zamieszczane były skandaliczne wpisy, sugerujące istnienie "mafijnego układu PiS". Partia Prawo i Sprawiedliwość stanowczo reaguje i domaga się od Grzegorza Schetyny i spółki przeprosin za te słowa. Jeżeli ich nie będzie, sprawa trafi do sądu.

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

15 listopada na oficjalnym profilu Platformy Obywatelskiej na Facebooku opublikowano wpis:

"To najważniejsi politycy PiS odpowiadają za zatrudnienie i nadzór pracy Marka Chrzanowskiego jako szefa KNF - organu administracji rządowej sprawującego nadzór nad rynkiem finansowym w Polsce! To od KNF zależy bezpieczeństwo finansowe Polaków".

"Jak mogą dzisiaj skutecznie rozliczyć aferę KNF, jeśli sami są zamieszani w tę bankową aferę stulecia z 40-milionową łapówką w tle?" - dodała we wpisie PO. Do wpisu dołączona była grafika z wizerunkami: premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremier Beaty Szydło, b. szefa KNF Marka Chrzanowskiego i ministra sprawiedliwości, prokuratura generalnego Zbigniewa Ziobry. Na grafice zamieszczono podpis:

"Mafijny układ PiS nie dopuści do ujawnienia prawdy! Domagamy się komisji śledczej w sprawie afery KNF!".

W wezwaniu przedsądowym Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiciele partii domagają się przeprosin od polityków PO.

"W imieniu Platformy Obywatelskiej RP, przepraszam partię Prawo i Sprawiedliwość za to, że w dniu 15 listopada 2018 r., na portalu Facebook, Platforma Obywatelska RP bezprawnie stwierdziła, że w partii Prawo i Sprawiedliwość istnieje mafijny układ. Oświadczam, że brak było podstaw do sformułowania takich twierdzeń i sugestii. Ubolewam, że w wyniku tych bezprawnych działań bezpodstawnie naruszono dobre imię partii Prawo i Sprawiedliwość"

- oświadczenia o takiej treści domaga się PiS od lidera PO Grzegorza Schetyny.

PiS chce, żeby PO umieściła przeprosiny za sformułowanie, że "afera KNF sięgała szczytów władzy partii Prawa i Sprawiedliwości, zaś wysocy urzędnicy partii Prawo i Sprawiedliwość domagali się łapówek". Pierwsze z oświadczeń miałoby zostać opublikowane na profilu na Facebooku, a drugie na Twitterze. Ponadto PiS domaga się od PO wpłaty 30 000 zł na hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak poinformował jeden z polityków PiS, w razie braku reakcji na wezwanie przedsądowe, PiS złoży pozew sądowy.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Platforma Obywatelska #Prawo i Sprawiedliwość #afera KNF

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo