Nowy oddział w szpitalu w Starachowicach

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Do końca listopada mają zakończyć się prace związane z przebudową i adaptacją nowych pomieszczeń szpitala w Starachowicach (Świętokrzyskie), na potrzeby oddziału chorób zakaźnych tej lecznicy. To jedyny tego typu oddział na północy regionu i jeden z trzech w województwie.

Oddział funkcjonował dotąd w starych obiektach szpitalnych - nie został przeniesiony do nowego gmachu lecznicy, oddanego do użytku w 2009 r. Wymagał remontu, ponieważ nie był dostosowany do obecnie obowiązujących przepisów prawnych i wymogów sanitarnych.

Prace remontowe prowadzono od kilku miesięcy w pomieszczeniach, które do niedawna w nowym gmachu szpitala dzierżawiła prywatna firma.

Jak poinformowała w komunikacie specjalista ds. komunikacji Powiatowego Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach Małgorzata Kałuża, wykonawca inwestycji przekaże pomieszczenia, gdzie prowadzono prace, z końcem miesiąca. W grudniu oddział zakaźny zostanie umeblowany i wyposażony w sprzęt medyczny, a na początku stycznia ma działać już w nowej lokalizacji.

Prace architektoniczne, prowadzone na powierzchni niemal pół tysiąca metrów kw., na I piętrze budynku "C" starachowickiej lecznicy, polegały na całkowitej przebudowie pomieszczeń.

Wydzielono tam siedem dwuosobowych sal, trzy izolatki, gabinety dla lekarzy, pielęgniarek oraz pomieszczenia gospodarcze i sanitariaty. Zrealizowano prace instalacyjne – m.in. elektryczne, wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, ciepła wentylacyjnego, klimatyzacji i wentylacji, gazów medycznych, instalacji teleinformatycznej i przeciwpożarowej. Wykonano także roboty związane z układaniem glazury, malowaniem pomieszczeń, montażem stolarki okiennej i drzwiowej oraz położeniem okładzin podłogowych.

Aby dostosować pracę oddziału do obowiązujących przepisów, wykonano także nowoczesną stację oczyszczania ścieków, wykorzystującą innowacyjną technologię oczyszczania ścieków promieniami UV.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki przyznaniu niemal 3 mln zł z rezerwy budżetu państwa. Całkowity koszt zadania to niemal 3,9 mln zł, z czego 20 proc. zapewnią samorząd powiatowy i szpital.

Poza szpitalem w Starachowicach, oddziały zakaźne znajdują się jeszcze w dwóch lecznicach województwa świętokrzyskiego – w Kielcach i w Busku-Zdroju.

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach posiada około 400 łóżek na 18 szpitalnych oddziałach. Pomaga też pacjentom w ponad 20 poradniach specjalistycznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowe taśmy! Co prezes NIK K. Kwiatkowski mówił o sędziach? "W du**ch im się poprzewracało"

Krzysztof Kwiatkowski / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Portal tvp.info ujawnil kolejne nagrania - tym razem z restauracji Amber Room z 10 czerwca 2014 r. Na taśmach słyszymy głosy ówczesnego najbogatszego Polaka Jana Kulczyka i prezesa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego, którzy rozmawiają między innymi o prywatyzacji spółki Ciech. W pewnym momencie Kwiatkowski pokusił się również o ocenę pracy sędziów. - Niestety im się w du**ch poprzewracało trochę… – mówi prezes NIK do Kulczyka.

Portal tvp.info dotarł do nagrań z rozmowy między Janem Kulczykiem a Krzysztofem Kwiatkowskim, która dotyczyła prywatyzacji spółki Ciech. 

Stenogram z rozmowy Kulczyk-Kwiatkowski z czerwca 2014 r.:

JAN KULCZYK:  Jak się cieszę, że zacząłem normalnie, ta sprzedaż tego Ciechu taki był… wszyscy odebrali to…

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Patrzyłem na to jak na papierek lakmusowy, jak się zachowają co poniektórzy 

JAN KULCZYK: Czyli teraz już krótko mówiąc – można 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Normalnieje 

JAN KULCZYK: Teraz już, bo ja myślę, że i Donald i wszyscy zobaczyli, że nie będzie z tego tytułu miał jatki

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Rozmawiałem z Wojtkiem Karpińskim i on mówi: Jestem ciekaw reakcji, bo Donald mi dał zieloną rękę, ale mówi – no zobaczymy, jak to pójdzie (śmiech) 

JAN KULCZYK: Że dał zielone światło? 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Tak, dał mu zielone światło, ale jednocześnie mówił „bierzesz to na własną głowę” no. Jak to Donald. 

Później w czasie rozmowy w Amber Room Kwiatkowski pokusił się o szczerą ocenę pracy sędziów.

Ja bym powiedział tak (…) środowisko sędziowskie mi groziło protestami, że jak śmiem w ogóle wprowadzać możliwość oceny pracy sędziego. Ja mówię: a które środowisko nie podlega ocenie? (…) prowadzone przewlekle postępowanie czy nie prowadzone? Niestety im się w d**ach poprzewracało trochę…

– mówi Kwiatkowski do Kulczyka.

Fot./screen/tvp.info

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl